پرورش کارکنان، مدیران بخوانند

پرورش کارکنان استعدادهای سازمان را شکوفا می کند. پرورش کارکنان یا توانمندسازي مفهومي فراتر از تفويض‌اختيار است. در توانمندسازي نه تنها وظايف به كاركنان تفويض مي‌شود، بلكه شرايطي به وجود می‌آید تا او بتواند براي انجام وظايف خود رأسا تصميم‌ بگيرد. غالباً تلاش‌هايي كه به منظور توانمندسازي صورت مي‌گيرد خيلي موفقيت آميز نیستند، چون مديران بخوبي آن را اجرا نمي‌كنند.

empower

براي اطمينان از موفقيت توانمندسازي، علاوه بر تشويق كاركنان لازم است گام‌هاي ذیل انجام شود:

۱) كاركنان را آموزش دهيد تا بتوانند از فرصت‌ها استفاده كنند: اگر شما اين كار را نكنيد كاركنان نمي‌توانند كارشان را بخوبي انجام دهند و از آن بدتر اعتماد به نفس آنان كم مي‌شود، در نتيجه آمادگي استفاده از فرصت‌هاي آتي را از دست مي‌دهند.

۲) به كاركنان اعتماد كنيد: بايد به توانايي‌ها و قدرت تصميم‌گيري كاركنان ايمان داشت. يعني اگر آن‌ها تصميم اشتباهي گرفتند صبوري و خونسردي خودتان را حفظ كنيد. به آنها بگوييد به چه علت تصميم آنان اشتباه است. اطلاعات لازم براي تصميم‌گيري‌هاي آينده را در اختيارشان بگذاريد.

۳) انتظارات خود را به روشني بيان كنيد: وقتي كاركنان را توانمند مي‌کنید، اگر از ديدگاه و نتايج مورد انتظار شما يا سازمان بخوبي آگاه نباشد امكان موفقيت وجود ندارد. این در حالي است كه براي انجام كارهاي روزمره و عادي بيان انتظارات ضرورت ندارد.

۴) روي نقاط قوت كاركنان تأكيد كنيد: وقتي كاركنان تصميم‌های درست مي‌گيرند يا فراتر از انتظارات حركت مي‌كنند، با ارج گذاشتن به زحمات آنان موجب تقويت اعتماد به نفس در آنان ‌شويد.

۵) تبادل اطلاعات: هر چه كاركنان تصوير بزرگ‌تری از طرح‌ها، برنامه‌ها و وظايف داشته باشند در انجام آن توانمند‌تر مي‌شوند. بدون داشتن چشم‌انداز وسيع احتمال تصميم‌گيري صحيح كاهش مي‌يابد.

۶) كاركنان را تشويق كنيد توان، قابليت و ظرفيت‌هاي خود را باور داشته باشند: كاركنان را تشويق كنيد كه براي حل چالش‌ها و مشكلاتِ موجود راه حل پيدا كنند و از اين طريق قابليت‌ها و تواناييهاي خود را به اثبات برسانند.

۷) دستاوردهاي كاركنان را گرامي بداريد: اگر نمي‌توانيد براي موفقيت‌هاي كاركنان پاداش مادي در نظر بگيريد لااقل فرصت‌هايي در آينده براي كار آنان فراهم کنید تا بتوانند قابليت‌ها و توانايي‌هاي خود را ثابت كنند يا بهتر است مشاغل آنها را طراحي مجدد كنيد تا بتوانيد استعدادهاي نهفته خود را شكوفا كرده و به‌كار گيريد.

تیم حرفه‌ایِ پایگاه تخصصی مدیریت منابع انسانی (اچ آر یار) امیدوار است که با ارائه این نکات به شما کابران حرفه‌ای و گرامی، زمینه موفقیت برنامه‌های توانمندسازی در شرکت یا سازمانتان را فرآهم کرده باشد.

منتظر مطالب کاربردیِ بعدی اچ آر یار باشید!

مأخذ: آقایار، سیروس. (۱۳۸۳۲).  توانمندسازی، روشی نوین در محیط رقابتی. ماهنامه تدبیر، شماره ۱۳۵، صص ۲۸-۳۳٫

   2 دیدگاه

  1. دکتر محمدرضا فرقانی می‌گه:

    ضمن تشکر از مطالب جالب و موجز و آموزنده ، چرا مانند گذشته نمی توان این مطالب را با رعایت و ذکر منبع در شبکه های اجتماعی تخصصی مانند لینکد این به اشتراک گذاشت؟

   ارسال دیدگاه

ایمیل شما هرگز برای مقاصد تجاری یا تبلیغاتی بکار نمی رود. *

 


کاربرانی که به تازگی به ما پیوسته اند

olliehyltonolliehylton
AsalghasemiAsalghasemi
EROGeafedsEROGeafeds
staceygilfillanstaceygilfillan
lourdeswentzlourdeswentz
terrywbu456189terrywbu456189
AlbertButAlbertBut
katrindww9katrindww9
jenniferecholsjenniferechols
Masikh90Masikh90