چرا ارتقای افقی مهم است؟ + دستورالعمل ارتقای افقی!

در نوشتار «وقتی ارتقاء عمودی ممکن نیست» گفتیم که در بسیاری از موارد کارکنان از فرصت ارتقای عمودی در سازمان یا شرکت خود برخوردار نیستند. همچنین، باید بگوییم که برای پیشرفت همیشه نیازمند ارتقای عمودی در سازمان هم نیستیم. گاهی حرکت یا ارتقای افقی نیز می‌تواند پیشرفت در مسیر شغلی را همراه داشته باشد.

بسیاری از کارکنان به ارتقای افقی و جابجا شدن در ادره‌های هم‌رده و مشاغل هم‌سطح، علاقمند نیستند مگر آنکه برایشان عایدی مالی داشته باشد. با این وجود مطالعات جدید حاکی از آن است که حرکت افقی می‌تواند مزایای بسیاری برای کارکنان داشته باشد و پایه‌هایی قدرتمندی برای آن‌ها به‌منظور ارتقای عمودی و تبدیل شده به مدیران و رهبران حوزه کاری خود فرآهم کند. در این نوشته به شش دلیلی اشاره خواهیم کرد که نشان می‌دهد چرا حرکت افق در مسیر شغلی برایتان مزیت دارد:

  1. ارتقای افقی به شما کمک می‌کند تا شبکه‌سازی کنید. با حرکت و جابجایی در گروه‌ها و ادراه‌های هم‌رده و مشاغل هم‌سطح، با افراد جدیدی آشنا می‌شوید و ارتباطات جدیدی ایجاد و می‌توانید حمایت‌های لازم برای پیشرفت در کارراهه خود را فرآهم کنید. داشتن شبکه قدرتمند حرفه‌ای، می‌تواند شما را در دستیابی به اهداف و اخذ منابع مورد نیاز کمک کند.
  2. ارتقای افقی به توسعه مهارت‌ها کمک می‌کند. هنگامی که در گروه کاریِ جدیدی قرار می‌گیرید، به احتمال زیاد به مهارت‌های جدید نیازمند باشید. بنابراین، قرار گرفتن در موقعیت شغلیِ جدید، شما را در کسب مهارت‌های جدید ترغیب می‌کند و در نهایت منجر به بهبود شایستگی‌های شما می‌شود.
  3. ارتقای افقی، تجربه‌های جدید برایتان به ارمغان می‌آورد. تغییر شغل و جابجایی در شرکت، کمک می‌کند که با رییس‌های جدیدی آشنا شوید و تجارب بیشتر کسب کنید. احتمال آن که مربیِ خوبی از میان این رؤسای جدید بیابید نیز بالا می‌رود. تجربه بیشتر، نگاه و بینش شما را نسبت به شرکت گسترده‌تر می‌کند.
  4. ارتقای افقی، به ارتقای عمودی کمک می‌کند. اگر می‌خواهید مدیر شوید، بسیار مهم است که جنبه‌های مختلف کسب و کار را بشناسید. جابجایی‌های افقی در شرکت این قابلیت را برای شما به ارمغان می‌آورد. حرکت‌ها افقی، شما را برای ارتقای عمودی مهیا می‌کند.
  5. ارتقای افقی، به شما در هم‌راستا کردن بهتر نقاط قوتتان، کمک می‌کند. ممکن است دارای نقاط قوت مختلفی باشید که امکان بهره‌مندی از آن‌ها را در شغل فعلی خود ندارید. جابجایی افقی در شرکت و قرار گرفتن در شغل‌های مختلف و هم‌سطح با شغل فعلی، این فرصت را برای شما فرآهم می‌کند تا از همه ظرفیت‌های خود استفاده کنید و با این کار سازگاری بهتری در نقاط قوتتان فرآهم کنید.
  6. جابجایی افقی، شما را از گیر افتادن در موقعیت‌های بد، مصون می‌کند. ممکن است در شغل فعلی‌تان با گروهی کار می‌کنید که همگی عملکرد پایینی دارند و این عملکرد پایین به شما نیز لطمه می‌زند. حرکت افقی در سازمان این امکان را برای شما فرآهم می‌کند تا از این گروهِ کاری با عملکرد پایین رها شوید و خود را در موقعیت‌های بهتر قرار دهید.

مزایای شش‌گانه جابجایی افقی، شرکت‌ها را ترغیب می‌کند تا برای رشد کارکنان خود پیدا، این امکان را در ساختار خود ایجاد کنند. فرآهم آمدن امکان حرکت و ارتقای افقی، نیازمند دستورالعمل ارتقا شغلی (افقی) است. برای دسترسی به این دستورالعمل، اینجا کلیک کنید.

مأخذ: Why You Should Make a Lateral Career Move

   ارسال دیدگاه

ایمیل شما هرگز برای مقاصد تجاری یا تبلیغاتی بکار نمی رود. *

 


کاربرانی که به تازگی به ما پیوسته اند

matildaruby061matildaruby061
sepideh.sobhanisepideh.sobhani
tamikanuttertamikanutter
camillaschulzecamillaschulze
ZALuhZALuh
mehrdadmalijimehrdadmaliji
Azadi.mmAzadi.mm
ajdari54@gmail.comajdari54@gmail.com
rezasarafrazirezasarafrazi
bryantbramlettbryantbramlett