وقتی رئیس عصبانی می‌شود!

وقتی مافوق شما به علت عصبانیت پرخاشگری می‌کند، چه احساسی به شما دست می‌دهد؟ چه عکس‌العملی نشان می‌دهید؟ اگر رئیس شما در کنترل رفتار خود بعضا دچار مشکل شد، شما باید در زمانی که او کنترل خود را از دست داده است کاملا بر اعصاب خود مسلط باشید. البته این کار بسیار مشکل است ولی آرامش و خونسردی شما باعث آرام کردن اوضاع و احوال خواهد شد. اما اگر شما هم کنترل خود را از دست دهید به احتمال زیاد به وخامت اوضاع دامن خواهید زد. به رئیس خود نشان دهید که انسان خوب و قابل اعتمادی هستید و توانایی این را دارید که دلایل خشم و عصبانیت او را از بین ببرید و آرامش را به محیط کار خود باز گردانید.

برای این منظور توصیه های زیر را در نظر بگیرید:

  • زمانی که مورد خشم رئیس واقع شدید نیاز نیست از خود ضعف نشان دهید. اما در عین حال وقتی رئیستان از شدت خشم دست های خود را گره کرده است و عصبانیت در صورتش موج می‌زند نباید به حالت او بخندید و یا همانند خودش رفتار کنید. بگذارید با ابراز خشم خود آرام گیرد.
  • ضمن اینکه رئیس خشم خود را بروز می‌‌دهد شما فقط گوش کنید و سعی کنبد ماهیت مساله را دریابید و بفهمید دقیقا چه چیزی او را عصبانی کرده است.
  • سعی کنید از دیگران برای مداخله و دفاع از خود طلب کمک نکنید، این کار معمولا مشکلات را بیشتر می‌کند.
  • وقتی در نهایت زبان به سخن می‌گشایید، اظهارات دوستانه به زبان آورید و متناسب با شرایط مثلا می‌توانید بگویید «این وضع بسیار ناراحت کننده است، احساس‌تان را درک می‌کنم و فکر کنم بدانم چگونه باید مشکل را حل کنم.» یا «احساس من دقیقا مثل احساس شماست به من بگویید که دوست دارید من چه کار کنم» یا «بله شما درست می‌گویید، می خواهم امروز مسئله را بررسی کرده و برای آن راه حلی پیدا کنم».
  • گاهی ممکن است رئیس از جای دیگری عصبانی باشد و بخواهد روی شما خود را خالی کند. در این شرایط اگر قادر هستید او را کمک کنید در زمان مناسب سر صحبت را باز کنید و در رابطه با موضوع با او صحبت کنید.
  • اگر همه اینها افاقه نکرد و رئیس همچنان و هر روز به هر دلیلی خواست شما را تحقیر کند به فکر پرواز باشید! 

 

برگرفته از کتاب فونیکس: پرنده کارکنان در آسمان مدیران، داوود صابر، انتشارات سرآمد  

   ارسال دیدگاه

ایمیل شما هرگز برای مقاصد تجاری یا تبلیغاتی بکار نمی رود. *

 


کاربرانی که به تازگی به ما پیوسته اند

jeffereyhutchesojeffereyhutcheso
Fermesk2Fermesk2
babaali20babaali20
StudentStudent
gayled986442gayled986442
0914997845409149978454
hkhk
gradymarden9gradymarden9
corrinefrankecorrinefranke
nydiacedillonydiacedillo