خودتوسعه‌ای نیازمند دیگران است!

تصور غلطی بر این مبنا وجود دارد که توسعه فردی، به شکل انفرادی محقق می‌شود! اما باید بگوییم هیچ چیزی فراتر از حقیقت نمی‌تواند وجود داشته باشد! حقیقت آن است که علی‌رغم فهم متداول فرهنگی از بهبود «خود»، موفقت‌آمیزترین تلاش‌ها برای بهبود خو و تحقق خودتوسعه‌ای، در هسته‌‌اش دربرگیرنده نقش فعال دیگران است.

اگر شما به دنبال به دست آوردن مهارتی جدید و یا شکستن عادت بدی هستید، بهتر است در جستجوی افرادی در داخل و خارج سازمان باشید که آن‌ها نیز به دنبال تحقق همین هدف هستند. آن‌ها را بیابید و با آن‌ها ملاقات‌های منظم داشته باشید. همچنین، می‌توانید به مجامع یادگیری برخط، گروه‌های بحث و گفتگو و نیز دروه‌های آموزشی در این زمینه ملحق شوید.

با تبادل همدلی، تسهیم داستان‌های موفقیت با دیگران و در نظر گرفتن چشم‌اندازهای الهام‌بخش، می‌توانید اعتماد به نفس و تعهد لازم برای شکستن موانع و یادگیری رفتارهای جدید را به دست آورید. همچین می‌توانید به دیگران در رها کردن عاداتشان کمک کنید. مهم‌تر از همه آن که با این اقدامات می‌توانید حس و معنای مشخصی از مالکیت و سهم داشتن در موفقیت و بهبود دیگران ایجاد کنید که نتیجه چنین حسی، حرکت به سمت و سوی تغییر خواهد شد. خلاصه آنکه در دنیای اجتماعیِ امروز سازمان‌ها، تفکر به خودبهبودی بدون در نظر گرفتن سهم دیگران در آن، تفکر درستی نیست!

مأخذ: Why Self-Improvement Should Be a Group Activity

   ارسال دیدگاه

ایمیل شما هرگز برای مقاصد تجاری یا تبلیغاتی بکار نمی رود. *

 


کاربرانی که به تازگی به ما پیوسته اند

shondagreathouseshondagreathouse
tashamachado29tashamachado29
KarenalmasiKarenalmasi
rasoolhnarasoolhna
hrsarahrsara
chanayba60725chanayba60725
katherinaguerrerkatherinaguerrer
ivorypage85ivorypage85
sdfjjretlwegfd httpsgoogle.com isdfjjretlwegfd httpsgoogle.com i
sheinisheini