نمایشگاه شغلی: رویکردهای نوین کارمندیابی

نمایشگاه‌های شغلی یا حرفه‌ای رویدادهای واقعی یا اینترنتی هستند که در آن یک شرکت یا گروهی از شرکت‌ها برای مدت محدودی (مثلا یک یا چند روز) فرصت‌های شغلی خود را به متقاضیان معرفی می‌کنند. این روش در کشورهای توسعه یافته طرفداران زیادی دارد. این نمایشگاه‌ها معمولا از طریق همکاری گروهی از شرکت‌ها با یک روزنامه، یک شرکت برگزاری نمایشگاه و یا دانشگاه‌ها برگزار می‌شود.

نمایشگاه‌های شغلی ممکن است در ارتباط با یک حرفه خاص، گروهی از کارفرماین یک منطقه و یا گروهی از کارجویان برگزار شود. شما می‌توانید غرفه‌ای در این نمایشگاه‌های شغلی کرایه کنید و با بکارگیری تبلیغات مناسب متقاضیان کافی برای شغلتان را جذب کنید. البته باید از این امر اطمینان حاصل کنید که تعداد و کیفیت افرادی که در آن نمایشگاه حضور می‌یابند بالا است. البته می‌توانید از سایت‌ها هم برای ایجاد یک نمایشگاه شغلی استفاده کنید. 

وقتی به عنوان برگزارکننده در این نمایشگاه‌های مجازی و یا واقهی شرکت می‌کنید به خاطر داشته باشید که باید شرکت خود را به شکلی جذاب ارائه کنید پس روی تبلیغ وقت صرف کنید. چاپ اسم شرکت‌تان روی یک کاغذ معمولی و فراهم کردن چند فرم درخواست کار، کاری از پیش نمی‌برد. شما و شرکت‌تان باید خود را برای نمایشگاه آماده کنید. اطمینان حاصل کنید که غرفه‌تان در جای مناسب و قابل رویتی قرار دارد و نمایندگان شرکت اجتماعی، مودب و حرفه‌ای هستند و همه رویکر شرکت نسبت به فرایند کارمندیابی را درک می‌کنند. جذب یک یا چند نفر درمانده از بیکاری در این غرفه ارزش چندانی ندارد. باید افراد توانمند و مستعد را جذب شرکت خود کنید.

نمایشگاه‌های شغلی اثربخشی بالایی دارند ولی نمی‌توان آنها را تنها راه کارمندیابی دانست. ولی بکارگیری هوشمندانه این روش می‌تواند تصویر و برند شرکت شما را در بازار ارتقا داده و رزومه‌های بسیاری را به سمت شما جاری کند.

 

* اقتباس از استخدام بهترین‌ها، مارتیب یایت، ترجمه فتاحی و واثق، سازمان مدیریت صنعتی

   ارسال دیدگاه

ایمیل شما هرگز برای مقاصد تجاری یا تبلیغاتی بکار نمی رود. *

 


کاربرانی که به تازگی به ما پیوسته اند

matildaruby061matildaruby061
sepideh.sobhanisepideh.sobhani
tamikanuttertamikanutter
camillaschulzecamillaschulze
ZALuhZALuh
mehrdadmalijimehrdadmaliji
Azadi.mmAzadi.mm
ajdari54@gmail.comajdari54@gmail.com
rezasarafrazirezasarafrazi
bryantbramlettbryantbramlett