اثربخش‌تر کردن جلسه‌های یک‌نفره

به عنوان مدیر منابع انسانی یا مدیرعامل سازمان یا شرکتی مشخص، بسیار محتمل است که جلسه‌های یک‌نفره با کارکنان خود داشته باشید. برای مثال ممکن است با یکی از کارکنان خط تولید، جلسه خصوصی داشته باشید و بخواهید درمورد چیزی با او صحبت کنید یا از او گزارش‌هایی را دریافت کنید.

 

اغلب، این قبیل جلسه‌ها، که در آن مجبور هستید به طور مستقیم با یک نفر صحبت کنید، بیشتر از آنچه که انتظار می‌رود استرس‌زا و ناهماهنگ به نظر می‌رسد. چند گام ساده وجود دارد که به کمک آن‌ها می‌توانید به شکل اثربخش‌تر و با هماهنگی بیشتری در این جلسه‌ها شرکت کنید:

شش‌دانگ حواستان را جمع کنید. تلفن‌همراه خود را خاموش کنید، از ایمیل خود خارج شوید و تمام حواستان را به فرد روبرویتان بدهید. اگر این کار را نکنید ممکن است طرف مقابلتان احساس بی‌احترامی کند.

رابطه‌ مؤثق و دوستانه‌ای ایجاد کنید. به طرف مقابل نشان دهید که راحتی او براتان اهمیت دارد. حال اعضای خانواده وی را جویا شوید یا از او درباره برنامه آخر هفته‌اش سؤال کنید یا داستانی را از آخر هفته خودتان برایش تعریف کنید.

فضای مثبت و حمایتگری ایجاد کنید. از کارمند یا هر کس دیگری که با او جلسه دارید در مورد کاری که آن را خوب انجام داده است، تعریف و تمجید کنید. به او توضیح دهید که چرا کار وی برای شما اهمیت دارد. سعی کنید که بر نقاط قوت او تمرکز کنید.

نظر طرف مقابل را درمورد محتوای جلسه جویا شوید. با این سؤال متوجه شوید که او چه دریافتی از جلسه داشته است. پرسیدن نظر او باعث می‌شود که جلسه اثربخش‌تری داشته باشید.

سخت نگیرید. از اینکه لبخند بزنید، واهمه نداشته باشید. بسیاری از ما کار را بیش از حد جدید می‌گیریم. بنابراین کمی شوخ بودن برای بهره‌ور بودن جلسه‌ها لازم است.

   ارسال دیدگاه

ایمیل شما هرگز برای مقاصد تجاری یا تبلیغاتی بکار نمی رود. *

 


کاربرانی که به تازگی به ما پیوسته اند

matildaruby061matildaruby061
sepideh.sobhanisepideh.sobhani
tamikanuttertamikanutter
camillaschulzecamillaschulze
ZALuhZALuh
mehrdadmalijimehrdadmaliji
Azadi.mmAzadi.mm
ajdari54@gmail.comajdari54@gmail.com
rezasarafrazirezasarafrazi
bryantbramlettbryantbramlett