رابطه خود با رییستان را بهبود دهید!

بی‌گفتتگو، رابطه بین رییس و کارکنان یکی از مهم‌ترین جنبه‌های کار و محیط‌ کاری است. داشتن رابطه خوب با رییس، یکی از مهم‌ترین عواملی است که محیط کاریِ خوبی برای شما فرآهم کرده و سبب می‌شود که شما با تمرکز بیشتری به انجام وظایف شغلی خود مشغول شوید. در این نوشتار، به چهار کار اساسی برای بهبود رابطه خود با رییستان اشاره می‌کنیم:

  • خودتان را با اهداف میزان کنید. با مدیرتان درباره انتظاراتشان از شما صحبت کنید و این انتظارات را شفاف کنید. تعهد به این معناست که گفتگوی دوسویه اثربخشی با رییستان برقرار کنید و خودتان را با اولویت‌های او سازگار کنید. علاوه بر آن، با استفاده از نشانه‌های مختلف، نشان دهید که به اولویت‌ها و انتظارات او اهمیت می‌دهید و در حال برآورده کردن آن هستید.
  • همدردی کنید. اگر فکر می‌کنید که انتظارات رییستان از شما واقع‌بینانه نیست، سعی کنید که خود را جای او قرار دهید و از نگاه او به مسئله بنگرید تا زاویه نگاه و دیدگاه او را درک کنید. اولویت‌های آنان را تشخیص دهید و بدانید که شاید آن‌ها نیز بنا به دلایلی خاص، تحت فشار هستند.
  • نیمه پر لیوان را ببینید. غرق در عادات آزار دهنده رییستان نشوید. سعی کنید که چیزهای خوب در رفتار و شخصیت رییستان را پیدا کنید و شاکله ذهنی خود را به مثبت‌گرایی تغییر دهید. بدانید که هر کسی در خود خوبی‌هایی دارد.
  • ارتباط برقرار کنید. سعی کنید تا با برقراری ارتباطات و گفتگوهای غیر کاری، وارد سطح شخصی زندگی رییس خود شوید. با این کار سعی کنید چیزهایی که برای رییستان دغدغه است و او به آن‌ها اهمیت می‌دهد را پیدا کنید. پس از آن به دنبال پیدا کردن دغدغه‌ها و منافع مشترک و نیز علاقه‌مندی‌های یکسان باشید. برای مثال ممکن است هر دوی شما طرفدار یک تیم ورزشی خاص باشید. این علایق مشترک، شما را در ایجادو بهبود رابطه اثربخش با رییس کمک خواهد کرد.

بنابراین، شناسایی و برآورده کردن اولویت‌ها رییس، همدردی با او، یافتن ویژگی‌های مثبت در رفتار و شخصیت وی با نگاه مثبت‌گرایانه و نیز شناسایی علایق و دغدغه‌های مشترک، چهار روش مناسب و تأیید شده برای بهبود رابطه خوب و اثربخش با رییستان است.

مأخذ: What to Do When You and Your Boss Aren’t Getting Along

 

   ارسال دیدگاه

ایمیل شما هرگز برای مقاصد تجاری یا تبلیغاتی بکار نمی رود. *

 


کاربرانی که به تازگی به ما پیوسته اند

matildaruby061matildaruby061
sepideh.sobhanisepideh.sobhani
tamikanuttertamikanutter
camillaschulzecamillaschulze
ZALuhZALuh
mehrdadmalijimehrdadmaliji
Azadi.mmAzadi.mm
ajdari54@gmail.comajdari54@gmail.com
rezasarafrazirezasarafrazi
bryantbramlettbryantbramlett