شش راه برای نگهداشت کارکنان

کارکنان به دلایل مختلفی شغل خود را ترک می‌کنند. کارکنانی که به‌یکباره و ناگهانی شرکت را ترک می‌کنند، می‌توانند به رشد شرکت، به خصوص اگر شرکت در مراحل نخستین رشد خود باشد، آسیب بزنند. ترک خدمت کارکنان، به خصوص اگر آن‌ها جزئی از کارکنان خوب شما باشند، هزینه‌های ذیل را به دنبال خواهد داشت:

  1. هزینه‌های جدایی: حقوق بیکاری، هزینه انجام مصاحبه خروج و …
  2. هزینه‌های جایگزینی (هزینه هر استخدام): هزینه تبلیغات، آزمون‌های استخدمامی، زمان مصاحبه و …
  3. هزینه‌های آموزش: آموزش پیش از خدمت، آموزش ضمن خدمت، جامعه‌پذیری و …
  4. هزینه‌های بهره‌وری: هزینه کاهش روحیه سایر کارکنان، کاهش تولید، افزایش اشتباهات، و کم شدن کیفیت ارائه خدمات به مشتری.

بنابراین، داشتن استراتژی و برنامه مشخص برای حفظ و نگهداری کارکنان، نه‌تنها برای شرکت ضروری است، بلکه برای استمرار رشد آن نیز لازم است. در اینجا به شش روشِ مهم و ضروری برای کاهش نرخ ترک خدمت کارکنان اشاره می‌کنیم:

  1. مطمئن شوید که از یک برنامه کارمندیابی واستخدام خوب برخوردار هستید. در انتخاب کارکنان مواردی نظیر سخت‌کوشی، نگرش، ویژگی‌های شخصیتی و سایر ویژگی‌ها، مهارت‌ها و تجارب آکادمیک و عملی فرد را در نظر بگیرید. برای اطمینان از توجه به این معیارها، می‌توانید به «فرم‌های عمومی استخدام و نمونه سوالات مصاحبه استخدامی» مراجعه کنید.
  2. پرداخت خوب داشته باشید. پرداخت شما به کارکنان باید منصفانه، رقابتی و شفاف باشد.
  3. برنامه کاریِ منعطفی به کارکنان پیشنهاد کنید. مطمئن شوید که برنامه کاری و تقاضاها و نیازمندی‌های شغل، به مواردی نظیر مسافرت، خانواده و اوقات فراغت کارکنان آسیب نمی‌رساند.
  4. محیط کاری و فرهنگ مناسب در محیط‌کار، ایجاد کنید. آموزش‌های زیادی را برای کارکنان تدارک ببینید و از افراد تازه‌استخدام حمایت‌های لازم را انجام دهید.
  5. به تشویق و دیده شدن کارکنان توجه کامل کنید. برای افراد برنامه پاداش مادی و معنوی تدارک ببینید و به روش‌های مختلف از آن‌ها تشکر و قدردانی کنید.
  6. برای کارکنان برنامه مسیر پیشرفت شغلی ارائه کنید. مطمئن شوید شرکت شما، نیازهای ارتقاء و پیشرفت کارکنان را در نظر داشته و آن‌ها را به خوبی برآورده می‌کند.

روش‌های فوق، روش‌های آزمون‌شده‌ای هستند که کمک می‌کنند کارکنان خوب در شرکت شما بمانند و از این طریق هزینه‌های مذکور به شرکت تحمیل نشود.

مأخذ: Six Sure-fire Ways to Improve Employee Retention

   ارسال دیدگاه

ایمیل شما هرگز برای مقاصد تجاری یا تبلیغاتی بکار نمی رود. *

 


کاربرانی که به تازگی به ما پیوسته اند

matildaruby061matildaruby061
sepideh.sobhanisepideh.sobhani
tamikanuttertamikanutter
camillaschulzecamillaschulze
ZALuhZALuh
mehrdadmalijimehrdadmaliji
Azadi.mmAzadi.mm
ajdari54@gmail.comajdari54@gmail.com
rezasarafrazirezasarafrazi
bryantbramlettbryantbramlett