چگونه با شغل جدیدمان سازگار شویم؟

پس از مدت‌ها جستجو و داشتن جلسه‌های استخدامیِ مختلف، بالاخره شغل مناسبی برای خودتان پیدا کرده‌اید. حالا می‌خواهید با انرژی وارد شرکت جدید خود شده و شروع به انجام وظایف شغل‌تان کنید. اما، برای آن که بتوانید در شغل جدید خود بمانید و آن را ترک نکنید، لازم است که با شرکت و شغل جدید خود، تناسب ایجاد کنید. برای این کار، باید نکات مهم ذیل را در نظر بگیرید:

stand-out-personal-branding-1200x799

شناخت فرهنگ شرکت

نخستین کاری که برای حفظ شغل جدید خود باید انجام دهید، کسب شناخت از فرهنگ شرکت است. بهترین روش برای کسب این شناخت آن است که با افراد و همکارانی که برای شما کار خواهند کرد و یا شما با آن‌ها کار خواهید کرد، جلسه‌هایی را ترتیب دهید. از آن‌ها سؤال‌هایی درباره چگونگی انجام و تکمیل کارها و سختی یا آسانیِ ارائه ایده‌ها و نظرهای جدید بپرسید. پاسخ این پرسش‌ها با شما اطلاعات مفیدی درباره مؤلفه‌های اصلی فرهنگ شرکت خواهد داد و به شما کمک خواهد کرد تا روش درست انطباق با این فرهنگ را پیدا کنید.

شناسایی ذی‌نفعان کلیدی

کار بعدی، آن است که ذی‌نفعان کلیدیِ نقش‌ها و وظایف شغلی خود را پیدا کرده و با آن‌ها ملاقات کنید. برای مثال، اگر به عنوان مدیر مالی وارد شرکت شده‌اید، رهبران کلیدی شرکت که پست و مقام شما در واقع پشتیبان تصمیم‌های آن‌ها خواهد بود را شناسایی کنید. وقت بگذارید و با آن‌ها جلسه‌هایی تشکیل دهید تا بتوانید ملاحضلات و موارد مهم و مورد توجه آن‌ها در رابطه با بحث‌های مالی را شناسایی کنید.

پیدا کردن دوست

کار دیگری که به شما در ماندن در شغل جدیدتان کمک می‌کند، آن است که دوستانی برای خود در شرکت جدید پیدا کنید. این دوستان می‌توانند همکارانی باشند که در یک تیم کار می‌کنند و یا افرادی باشند که در یک ادراه یا دپارتمان مشغول به کار هستند. این افراد می‌توانند اطلاعات خوبی از جنبه‌های غیر رسمی شرکت برای شما نمایان کنند و اطلاعاتی درباره سیاست‌های شرکت، رفتارهای سیاسی موجود در آن، چالش‌ها و تضادهای احتمالی میان کارکنانش را ارائه کند. این اطلاعات به شما در انطباق مؤثر با شغل و شرکت جدید کمک زیادی خواهد کرد.

نشان دادن تعهد

با مدیر مستقیم خود درباره مسیر پیشرفت شغلی‌تان در شرکت ملاقات داشته باشد. این جلسه ملاقات، حاکی از آن است که شما فردی متعهد هستید و برایتان مهم است که تعهدات خود در رابطه با آینده شرکت را بدانید. در این جلسه، با مدیر خود درباره تفکراتتان پیرامون آینده شغلی خود صحبت کنید. همچنین، نظر مدیرتان را درباره برنامه‌ریزیِ کارراهه خود جویا شوید. پس از مشخص شدن مسیر حرفه‌ای‌تان، با تعهد قابل قبول، به دنبال برآورده کردن اهدافتان باشید.

برنامه‌ریزی ۹۰ روزه

یکی از مفیدترین کارها برای ایجاد تناسب خوب با شغل و شرکت جدید آن است که برای سه‌ماه نخست خود برنامه‌ دقیقی از کارهایی که باید انجام دهید، داشته باشید. جزئیات کارهایی که باید انجام دهید را مستند کنید و برنامه خود را با مدیرتان در میان بگذارید و نظر او را در این مورد جویا شوید. ممکن است در برنامه خود چیزی از قلم افتاده باشد و نظرات مدیرتان بتواند این موارد را اصلاح کنید. فراموش نکنید که برنامه شما باید منعطف باشد تا بتواند با چالش‌هایِ احتمالیِ پیش‌رو سازگار شود.

بنابراین، با پیمودن این گام‌های ساده و در عین حال مهم، می‌توانید خود را به عنوان عضو جدیدی در شرکت جای دهید و نشان دهید که فردی هستید که برای شرکت دارای ارزش‌افزوده خواهید بود.

مأخذ: How To Stand Out At A New Job (And Fit In Too)

   ارسال دیدگاه

ایمیل شما هرگز برای مقاصد تجاری یا تبلیغاتی بکار نمی رود. *

 


کاربرانی که به تازگی به ما پیوسته اند

omid_ghorbaniomid_ghorbani
ugploren810195ugploren810195
zolghadrimzolghadrim
khatereh.mohammadii@gmail.comkhatereh.mohammadii@gmail.com
NOURBAKHSHNOURBAKHSH
kandismulgrave5kandismulgrave5
rosariakovach6rosariakovach6
love httpsgoogle.comsearh zikizo7love httpsgoogle.comsearh zikizo7
horshabanpourhorshabanpour
ruajamel43ruajamel43