ده گام برای ساخت و بهبود برند کارفرما

برند کارفرما، میزان جذابیت شرکت شما برای متقاضیان استخدامی را نشان می‌دهد. برای هر کارفرمایی امکان بهبود وجود دارد، به خصوص هنگامی که نوبت به رشد و رضایت‌مندی کارکنان می‌رسد، صحت این مطلب دوچندان می‌شود. روش‌های ایجاد و گام‌های بهبود برند کارفرما، متفاوت هستند. در نوشتاری که خواهیم داشت، به ده راه آسان برای آغاز ساخت و بهبود برند کارفرما اشاره خواهیم کرد.

۱- یک برند کارفرمای معتبر تعریف کنید.

مطمئن شوید که شرح مشاغل در شرکت شما معتبر است و بر روی وب‌سایت شرکت، وب‌سایت حرفه‌ای و رسانه‌های اجتماعی قرار دار. به طور منظم اطلاعات مربوط به خود را به روز رسانی کنید تا پیام‌ آن با فرهنگ و محیط کار در حال تعامل شما، هم‌راستا شود.

۲- اعتبار ارزش برند خود را با کارکنان و متقاضیان افزایش دهید.

در ارزش پیشنهادی کارفرمای خود، زمان کافی برای گوش دادن به صحبت‌های کارکنان‌ و برطرف کردن مسائلی که بوجود می‌آید، اختصاص دهید و سپس از کارکنان درخواست کنید که به گفتگوهای موجود در وب‌سایت شرکت ملحق شوند. همچنین، از تناسب بین برند کارفرما و متقاضیان مورد نظر اطمینان حاصل کنید.

۳- برند کارفرمای خود را تصویری و جذاب ارائه کنید.

به متقاضیان، تصویری واقعی از محیط کاری احتمالی آن‌ها در سازمان خود از طریق ارسال تصاویر و ویدئوها نشان دهید. از ارسال عکس‌های غیرواقعی خودداری کرده و در عوض تصاویر واقعیِ کارکنان خود را ارسال کنید.

۴- ثبات داشته باشید.

به مسئولین استخدامی، مدیران پذیرش نیرو و مدیران ارشد بیاموزید که در برخورد با متقاضیان، چهره‌ای با ثبات در مورد سازمان‌ شما و علت جذابیت کار در این سازمان ارائه کنند.

۵- سطح آگاهی و شهرت برند خود را بسنجید.

تحلیل‌ها در اصلاح و بهینه‌سازی فرآیند برندینگ به شما کمک فراوانی می‌کند. از داده‌ها برای اتخاذ تصمیمات بهتر استفاده کنید تا بدین صورت قادر باشید در رقابت موجود در بازارِ جذب افراد و نیروهای کار ماهر، پیروز شده و استراتژی خود را بهبود بخشید.

۶- اصلاحات لازم را انجام دهید.

لزوما نظرات بد، برای یک کسب و کار، بد محسوب نمی‌شوند. در حقیقت، اکثر افراد هنگامی که امیدی به رفع مشکل یا بهبود آن نداشته باشند، در همکاری با شما دچار تردید می‌شوند. مطمئن شوید که به نظرات، بدون معطلی پاسخ می‌دهید، از جمله‌ی «از شما تشکر می‌کنیم» استفاده کنید، مشکلات را برطرف کرده، ملاحظه‌گر باشید و موارد مثبت را شناسایی کنید.

۷- کارکنان را به سفیران برند خود تبدیل کنید.

مهم نیست کارکنان چه جایگاهی در شرکت شما دارند، آن‌ها می‌توانند بهترین حامیان برند شما باشند. نظرات کارکنان، اثری قدرتمند بر متقاضیان می‌گذارد، بنابراین کارکنان با استعدادتان، می‌توانند به جذب دیگر کارکنان با استعداد به شما کمک کنند.

۸- از رسانه‌های اجتماعی استفاده کنید و آن‌ها را کنار نگذارید.

از طریق برقراری لینک با لینکدین و دیگر شبکه‌های اجتماعی یا نشان دادن دستاوردهای کارکنان در وب‌سایت کاری‌تان، اعتماد متقاضیان را به سمت خود جلب نمایید.

۹- از متقاضیان درخواست بازخورد کنید.

نخستین برداشت‌ها، مهمترین عامل در طی این فرآیند هستند؛ پس، از متقاضیان خود بخواهید که نظرات خود را درباره‌ی فرآیند مصاحبه، ارائه کنند. آنچه که آن‌ها می‌گویند، به شما در شناسایی و برطرف کردن مشکلات و ایجاد بهبودها در آینده کمک به‌سزایی خواهد کرد.

۱۰- به تکامل ادامه دهید، هیچگاه از حرکت بازنایستید.

برندینگ کارفرما فرایندی نیست که بعد از طراحی، به دست فراموشی سپرده شود. هرگز زیر نظر داشتن و رصد شهرت خود و کار بر روی بهبود برند کارفرمایتان را متوقف نکنید. به این صورت تناسب بین پیام شرکت شما و افراد با استعداد مدنظرتان هیچگاه از بین نخواهد رفت.

 

برای مطالعه بیشتر رجوع کنید به؛ گاریبالدی، آلیشا آ. (۱۳۹۳). برندینگ کارفرما به زبان خیلی ساده. ترجمه جواد فقیهی پور و سمیه فقیهی پور. تهران: نشر سلسله مهر.

   ارسال دیدگاه

ایمیل شما هرگز برای مقاصد تجاری یا تبلیغاتی بکار نمی رود. *

 


کاربرانی که به تازگی به ما پیوسته اند

jeffereyhutchesojeffereyhutcheso
Fermesk2Fermesk2
babaali20babaali20
StudentStudent
gayled986442gayled986442
0914997845409149978454
hkhk
gradymarden9gradymarden9
corrinefrankecorrinefranke
nydiacedillonydiacedillo