سریعتر و موثرتر کارمندیابی کنیم: کارمندیابی اینترنتی

در دنیای امروزی اینترنت حرف اول را در جستجو و کسب اطلاعات و خدمات مورد نیاز می‌زند.پس چرا شما بهتر از آن بهره نبرید. مدیران منابع انسانی و کارشناسان جذب و استخدام می‌توانند از فضای اینترنت برای جذب نیروی کار متخصص در زمینه‌های شغلی مختلف استفاده نمایند. اینترنت این امکان را برای شما فراهم می‌آورد تا سریع‌تر و با تعداد بیشتری از افراد در حوزه وسیع‌تری ارتباط برقرار کنید، بنابراین می‌تواند ابزار قدرتمندی برای شبکه‌سازی باشد. بدین منظور می‌توانیم از نمونه‌های زیر در فضای مجازی بهره ببریم:

 

سایت‌های انجمن حرفه‌ای: اینترنت به ابزار قدرتمندی برای گردهم آوردن افرادی تبدیل شده که فاصله جغرافیایی زیادی با هم دارند. شما باید به دنبال ارتباط با گروه‌هایی باشید که حرفه و مهارت‌های مشترکی با شما دارند یا در صنعت مشابه شما کار می‌کنند، نه گروه‌هایی که فقط می‌خواهند همه افراد جامعه را به هم پیوند دهند.

گروه‌های دانشگاهی: تقریبا تمام دانشگاه‌ها برای خود وب سایت دارند و اعضا و علاقمندان می‌توانند از طریق این وب سایت‌ها با هم ارتباط برقرار کنند. همچنین برخی از این وب سایت‌ها اعضای خود را به صورت آنلاین اعلام می‌کنند و از این طریق شما می‌توانید افراد را سریع و ساده شناسایی کنید.

سایت‌های خبررسانی صنعتی: این سایت‌ها معمولا اخبار مربوط به صنعت یا حرفه خاص را منتشر می‌کنند. چنین پورتال‌هایی اطلاعات و پیوند‌های مرتبط با مخاطبان خاص خود را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌دهد. علاوه بر این شما می‌توانید در این سایت‌ها تبلیغات داشته باشید. تبلیغات در این سایت‌ها موثرتر است، چون کاربران آن معمولا متخصصان همان صنعت یا حرفه هستند.

سایت‌های کاریابی: در فضای مجازی ده‌ها سایت وجود دارند که به صورت آنلاین درخواست‌ها برای کار و برای کارمند را ثبت می‌کنند. این سایت‌ها بر اساس نیاز کارفرما رزومه‌های کارمندان را به صورت دسته‌بندی شده در اختیار کارفرما قرار می‌دهند. برخی نیز امکان جستجو در بانک اطلاعاتی متقاضیان را برای کارفرمایان فراهم کرده‌اند. از این طریق شما می‌توانید سرعت کارمندیابی خود را افزایش و هزینه‌های ناشی از پست بلاتصدی را حداقل کنید. 

   ارسال دیدگاه

ایمیل شما هرگز برای مقاصد تجاری یا تبلیغاتی بکار نمی رود. *

 


کاربرانی که به تازگی به ما پیوسته اند

omid_ghorbaniomid_ghorbani
ugploren810195ugploren810195
zolghadrimzolghadrim
khatereh.mohammadii@gmail.comkhatereh.mohammadii@gmail.com
NOURBAKHSHNOURBAKHSH
kandismulgrave5kandismulgrave5
rosariakovach6rosariakovach6
love httpsgoogle.comsearh zikizo7love httpsgoogle.comsearh zikizo7
horshabanpourhorshabanpour
ruajamel43ruajamel43