رییس آینده خود را در جریان مصاحبه استخدامی ارزیابی کنید.

یکی از اساسی‌ترین پیش‌بین‌های شادی در کار، داشتن ارتباطات و رابطه اثربخش و با کیفیت با رییس خود یا به عبارت دیگر داشتن رییس خوب است. اما سؤال اینجاست که پیش از ورود به یک شرکت و پذیرفتن شغل جدید، و در جریان مصاحبه استخدامی، چگونه می‌توانیم رییس خود را ارزیابی کنیم؟ در این نوشته می‌خواهیم به برخی از رهنمودهایی که به شما کمک می‌کند تا ارزیابی نسبتاً خوبی ار رییسی که با او کار خواهید کرد، اشاره خواهیم کرد.

یکی از نخستین روش‌ها برای شناخت رییس آینده خود، توجه کامل به نحوه رفتار وی در جریان مصاحبه است. به دقت به رفتار او با شما، واژه‌هایی که استفاده می‌کند و سؤال‌هایی که از شما می‌پرسد، توجه کنید. به این دقت کنید که احساس شما به این فرد چیست؟ آیا احساس مثبتی به رفتار و سخنانش دارید و یا حس بدی به شما از نحوه رفتار او در جلسه استخدامی دست می‌دهد؟ آیا فکر می‌کنید او کسی است که در انجام کار و همکاری با او از کار کردن لذت خواهید برد و یا حدس می‌زنید در انجام کار با او دچار مشکل خواهید شد؟

روش دیگر آن است که با جستجوی اسم او در گوگل و یا مراجعه به شبکه‌های اجتماعی او مانند لینکدین، سعی کنید ببینید که دایره دوستان و همکاران او چیست؟ نظرهایی که در مورد مسائل مختلف داده است، مطالبی که منتشر کرده است و علاقه‌مندی‌ها او کدامند؟

روش دیگر پیدا کردن کسانی است که با او کار می‌کنند. می‌توانید نظر آن‌ها را درباره مدیر یا رییسی که قرار است با او کار کنید، بپرسید. حتی اگر بتوانید کسانی که پیش‌تر با او کار می‌کرده‌اند و اکنون شرکت وی را ترک کرده‌اند پیدا کنید و از آن‌ها درباره رییس آینده خود سؤال کنید تا بتوانید ارزیابی دقیقی از ویژگی‌ها شخصیتی و نحوه و سبک مدیریت او به دست آورید.

همچنین می‌توانید در جریان مصاحبه از مدیری که در آینده و با پذیرفتن شغل رییس شما خواهد بود بخواهید که اجازه دهید برای مثال یک هفته به صورت آزمایشی با وی کار کنید تا در دنیای واقعی و انجام کار در محیط کار بتوانید اطلاعاتی که از روش‌های فوق به دست آورده‌اید را به محک آزمون بگذارید.

در نهایت با اعتماد به غریزه و شهود خود از ارزیابی‌ای که انجام داده‌اید، تصمیم نهایی را برای همکاری یا عدم همکاری با مدیر جدید خود بگیرد.

مأخذ: http://www.harvardbusiness.org/

   ارسال دیدگاه

ایمیل شما هرگز برای مقاصد تجاری یا تبلیغاتی بکار نمی رود. *

 


کاربرانی که به تازگی به ما پیوسته اند

gradymarden9gradymarden9
corrinefrankecorrinefranke
nydiacedillonydiacedillo
syreetawilcox3syreetawilcox3
rezahajighasemirezahajighasemi
AbbasqorbaniAbbasqorbani
nimafadenimafade
Parisa peyroviParisa peyrovi
OlgablideOlgablide
SARHANGISOHEIL@gmail.comSARHANGISOHEIL@gmail.com