تحلیل رفتاری بر اساس آزمون PDA

همواره دانستن این موضوع که یک کارمند ذاتا ممکن است چه رفتارهایی از خود بروز دهد؟ با شغل خود تناسب لازم را دارد یا خیر؟ و ممکن است با همکار یا مدیر خود در چه نقاطی دچار تعارض شود؟ برای چه جایگاه مدیریتی مناسب است؟ برای سازمان ها و مدیران جذاب بوده است. اطلاع داشتن از این موضوعات ما را در پاسخ به سوالات متنوعی در مورد اعضای سازمان یاری می کند. خوشبختانه آزمون تحلیل رفتاری PDA که به صورت آنلاین و به سهولت برگزار می شود،  به سوالات ما در این زمینه ها پاسخ می دهد:

Untitled

 

ریشه های نظری تست PDA به نظریه پرداز معروف روانشناسی “ويليام ام. مارستون” ۱۹۴۰- ۱۸۹۳، بر می گردد. او نظریه شخصیت خود را در کتاب «احساسات انسان‌هاي عادي-۱۹۲۸» مطرح کرد که مبنای ابزار PDA قرار گرفت. بر اساس نظریه شخصیت او “رفتار، عملکرد يک فرد در پاسخ به محيط درک شده توسط او است.” مدل شخصیت او و مدل زیربنای PDA مطابق شکل زیر است:

Picture1

تعامل پنج محور “ریسک پذیری، برون گرایی، صبر، هنجارها و خود کنترلی” ۲۶ تیپ شخصیتی را ایجاد می کند که برای تحلیل رفتاری کارکنان و تیم های کاری به کار گرفته می شود. پس از انجام آزمون که حدودا ۱۵ تا ۲۰ دقیقه طول می کشد، تست آنلاین PDA قادر است گزارش های زیر را تولید کند:

Untitled

این پنج گزارش حاوی اطلاعات کاربردی زیر است:

Untitled

 

این تست در شرکت های معتبر دنیا مثل مک دونالد، زیمنس، نستله، دیلویت، اکسنچر و …، برای اهداف زیر به کار گرفته شده است:

Untitled

خوشبختانه تست PDA در ایران نماینده رسمی دارد و تست و گزارشات آن به زبان فارسی در دسترس است. تست PDA تایید شده انجمن روانشانسی آمریکاست و روایی آن ۹۰% است. هر ساله ۲ میلیون نفر در دنیا از این تست استفاده می کنند و در ایران نیز در زمان نوشتن این مقاله بیش از ۱۵ هزار نفر از این تست استفاده کردند. جالب اینجاست که بدانید درصد رضایت از نتایج این تست بیش از ۹۵ درصد بوده است.

علاوه بر این، برای کسانی که دغدغه بودجه نیز دارند، بر اساس بررسی های تیم اچ آر یار، قیمت این تست در ایران بسیار مناسب است و بستگی به تعداد شرکت کنندگان در تست و نوع خدماتی که مورد نیاز است بسته های قیمتی متنوعی دارد. حتی برای سازمان های بزرگ و سازمان های که تمایل به حفظ اطلاعات افراد سازمان خود را دارند، امکان ایجاد پنل های مخصوص سازمانی در این تست نیز وجود دارد.

شما می توانید برای استفاده از این آزمون رفتاری معتبر و استفاده از نتایج آن در کارکردهای مختلف منابع انسانی با نمایندگی آن در ایران به شماره ۲۲۲۲۷۲۲۴-۰۲۱ تماس بگیرید.

   ارسال دیدگاه

ایمیل شما هرگز برای مقاصد تجاری یا تبلیغاتی بکار نمی رود. *

 


کاربرانی که به تازگی به ما پیوسته اند

syreetawilcox3syreetawilcox3
rezahajighasemirezahajighasemi
AbbasqorbaniAbbasqorbani
nimafadenimafade
Parisa peyroviParisa peyrovi
OlgablideOlgablide
SARHANGISOHEIL@gmail.comSARHANGISOHEIL@gmail.com
rezaei_aslanrezaei_aslan
GlennahoureGlennahoure
keithcuming163keithcuming163