با این روش ساده، موفقیت خود را تضمین کنید!

اگر خاطرتان باشد در نوشته «قدردانی، کم‌هزینه‌ترین روش برای موفقیت مدیر»، گفتیم که یک اصل اساسی وجود دارد که به طرز قابل توجهی در دستیابی به موفقیت مدیریت و کسب و حفظ حمایت کارکنان اثرگذار است. این اصلِ اساسی چیزی نیست جز تشخیصِ و قدردانی از کارهای خوب. همچنین در نوشته «راحت ترین کاری که می توانید انجام دهید تا یک مدیر عالی باشید»، اشاره کردیم که اقدام ساده‎ای وجود دارد که تا حد بسیار زیادی باعث موفقیت هر مدیری در کسب حمایت و تعلق خاطر کارکنان می شود و آن چیزی نیست جز «تشخیص کار عالی»!

بنابراین، اکنون اهمیت قدردانی از کارکنان را می‌دانیم و از اثرات شگفت‌انگیز آن در شرکت و محیط کسب و کار آگاه هستیم. اکنون می‌خواهیم بگوییم که قدردانی و سپاسگزاری از افراد هم می‌تواند بسیار ساده بود و با کم‌ترین هزینه در شرکت انجام شود و هم می‌تواند حالت شاد و سرگرمی به خود بگیرد. یکی از روش‌های کم‌هزینه و در عین حال قدیمیِ قدردانی، استفاده از دست‌نوشته‌ است بر روی کاغذ است. تنها نکته‌ای که وجود دارد آن است که باید مطمئن شوید این دست‌نوشته، حالت شخصی و اختصاصی به خود بگیرد. اگر این دست‌نوشته همراه با هدیه کوچکی باشد، اثرگذاری قدردانی شما را بسیار بیشتر خواهد کرد و این اقدام شما را بیشتر در ذهن فردی که از او قدردانی کرده‌اید، نگه خواهد داشت.

conversation

اگر مجبور هستید که از تعداد افرادی بیش از یک نفر قدردانی کنید، استفاده از مکالمه تلفنی هم به صرفه و هم سریع‌تر خواهد بود. برای این کار لیستی از افرادی که می‌خواهید از آن‌ها به خاطر انجام کاری خاص تشکر کنید را تهیه کنید و به تریب با آن‌ها تماس بگیرید و مراتب قدردانی خود را به شکل شفاف و روشن انجام دهید. حتی گاهی استفاده از پست‌های صوتی برای سپاسگزاری و قدردانی از کارکنان بسیار اثرگذار است. این کار باعث می‌شود که فرد مورد نظر هنگام چک کردن شبکه‌های اجتماعی خود و با مشاهده این پیام شما به این نکته واقف شود که شما برای انجام کاری عالی وی را در ذهن دارید و از او قدردان هستید.

این کارهای ساده، کوچک، اما برنامه‌مند و مستمر شما باعث ایجاد این حس در کارکنان خواهد شد که شما به کارهای خوب کارکنانتان اهمیت قائل هستید و از زحمات آن‌ها در انجام بهتر کارها قدردان هستید. همین کارهای کوچک، اثرات شگفت‌انگیزی در متفاوت‌کردن سبک رهبری و مدیریت شما خواهد داشت و ارتباط شما با کارکنانتان را بسیار اثربخش‌تر خواهد کرد. اگر به این واقعیت معتقد نیستید، کافی است قلم و کاغذ بردارید و از یکی از کارکنانتان که حس می‌کنید کاری اثرگذار در شرکتتان انجام داده است، با نوشتن متنی کوتاه قدردانی کنید، آنگاه اثرات این کار ساده و کم‌هزینه خود را در موفقیت بلندمدت خود، ارزیابی کنید. هم‌اینک زمان خوبی برای این کار است. یک بار هم که شده، امتحان کنید!

مأخذ: http://www.harvardbusiness.org/

   ارسال دیدگاه

ایمیل شما هرگز برای مقاصد تجاری یا تبلیغاتی بکار نمی رود. *

 


کاربرانی که به تازگی به ما پیوسته اند

gradymarden9gradymarden9
corrinefrankecorrinefranke
nydiacedillonydiacedillo
syreetawilcox3syreetawilcox3
rezahajighasemirezahajighasemi
AbbasqorbaniAbbasqorbani
nimafadenimafade
Parisa peyroviParisa peyrovi
OlgablideOlgablide
SARHANGISOHEIL@gmail.comSARHANGISOHEIL@gmail.com