قبل از استعفا، این متن را حتما بخوانید!

قبل از اینکه درخواست استعفا را روی میز مدیرتان بگذارید این متن را حتما بخوانید! جهان دگرگون می‌شود. کار نیز دستخوش تغییر و تحول است. برخی از واقعیت‌ها که شما آن‌ها را مخصوص شرکت خود می‌دانید، در اکثر سازمان‌ها نیز به چشم می‌خورد. بسیاری از چیزهایی که موجب عصبانیت شما در کار می‌شود، ویژگی‌های عمومی دنیای کار را تشکیل می‌دهند. بدون تردید جستجوی یک شغل جدید این امکان را برای شما فراهم نخواهد کرد که خود را از این مسائل نجات دهید:

۱) افزایش سنگینی کار: شرکت‌ها برای آنکه در چارچوب جهانی سازی به حیات خود ادامه دهند، پست‌هایی را حذف می‌کنند، برای کارمندان بازنشسته جانشین استخدام نمی‌کنند و حجم کاری بالاتری را به مجموعه کارمندان خود تحمیل می‌کنند. اگر بخاطر اینکه این افزایش کار بر دوش شما سنگینی می‌کند، شغل خود را رها کنید، اما زمینه فعالیت‌تان را حفظ نمایید، احتمالا در شغل آینده‌تان نیز با همان پدیده مواجه خواهید شد.

۲) حضور کار جمعی در همه جا: اگر تاکنون شغل خود را به این جهت دوست می‌داشتید که به شما امکان می‌داد تا منفردا و با روش خودتان کار کنید، این واقعیت را بپذیرید که شرکت‌ها بیش از پیش، کار جمعی را مورد تشویق قرار می‌دهند. به جای آنکه، بخاطر هراس از کار جمعی، در جستجوی یک شغل جدید باشید، این توانایی را در خود تقویت کنید.

۳) عدم اطمینان از آینده: یه خاطر اینکه نمی‌دانید شرکتی که برای آن کار می‌کنید، دو یا سه سال دیگر دوام خواهد داشت یا نه، شغل خود را رها نکنید. شاید این جو عدم اطمینان گرفتاری روزانه اکثر شرکت‌هایی است که در زمینه کاری شما فعالیت می‌کنند. امروزه تمام شرکت‌ها برای ادامه حیات خود در تکاپو و مبارزه هستند. 

۴) آموزش مستمر: آیا در طول ده ماه رئیس‌تان از شما خواسته است که در سه کارآموزی و دو سمینار شرکت کنید؟ آیا ز خود سوال کرده‌اید این آموزش‌ها چه ره‌آوردی برای شما دارد، درحالی که ظاهرا ارتباط مستقیم اندکی با مهارت اصلی شما دارد؟ باید این موضوع را بپذیرید که جوامع، بیش از پیش به وجود انسان‌های همه جانبه نگر نیاز دارند. برای بدست آوردن این بینش فراگیر باید کوله بار خود را از اطلاعات انباشته کنید. پس از این آموزش‌ها نرنجید.

اگر به علت یکی از این چهار واقعیت، به فرار از شغل فعلی‌تان می‌اندیشید، بیشتر فکر کنید!

* برگرفته از کتاب: استعفا بدهم یا نه؟ آلن سامسون، ترجمه ایراندوست تبریزی، نشر قطره

   ارسال دیدگاه

ایمیل شما هرگز برای مقاصد تجاری یا تبلیغاتی بکار نمی رود. *

 


کاربرانی که به تازگی به ما پیوسته اند

omid_ghorbaniomid_ghorbani
ugploren810195ugploren810195
zolghadrimzolghadrim
khatereh.mohammadii@gmail.comkhatereh.mohammadii@gmail.com
NOURBAKHSHNOURBAKHSH
kandismulgrave5kandismulgrave5
rosariakovach6rosariakovach6
love httpsgoogle.comsearh zikizo7love httpsgoogle.comsearh zikizo7
horshabanpourhorshabanpour
ruajamel43ruajamel43