با شکارچیان استعداد چه کنیم؟

اگر شما دارای کارکنان بااستعداد و باهوش هستید، احتمال آنکه آن‌ها توسط شکارچیان استعدادها در شرکت‌های رقیب شما، مورد توجه قرار گیرند، زیاد است. بنابراین، این کارکنان در معرض جذب و جلب شدن توسط کارمندیابان شرکت‌های رقیب هستند. اما وقتی یکی از کارمندیابانِ شرکت رقیب در صدد جلب توجه کارکنان بااستعداد و باهوش شما بر می‌آیند، چه باید کرد؟

images

باید به نشانه‌هایی که حاکی از آن است که کارکنان یا یکی از آن‌ها به ترک شرکتتان فکر می‌کنند، دقت کنید. برای مثال اگر یکی از کارکنانتان تمایلش را برای گرفتن ارتقاء در شرکت از دست داده است و یا انجام تحویلِ کاری که به او واگذار کرده‌اید با تأخیر مواجه شده است، به احتمال زیاد، این فرد به ترک شرکت و شغلش فکر می‌کند. اگر این فرد یکی از کارکنان بااستعداد شما است، حتماً باید اقدامی انجام دهید.

برای این کار، با این فرد گفتگویی صادقانه و رک داشته باشید و درباره چیزی که او در فکرش است، با او صحبت کنید. از او بخواهید اگر درخواستی دارد که در صورت برآورده شدنش تمایل او به ترک شرکت از بین خواهد رفت، با شما مطرح کند. شما نیز به عنوان مدیر منابع انسانی شرکت، در راستای برآورده کردن نیاز و خواسته معقول او، کاری کنید. برای مثال، در بسیاری از موارد افزودن چال‌ها و یا اهداف چالشی جدید به شغل فرد و یا توسعه شغلی (افزودن مسئولیت‌های جدید به شغل فرد) باعث می‌شود که فرد به فکر ترک شرکت و شغلش نباشد.

به عنوان مدیر منابع انسانی، باید بدانید که افراد وقتی که از کارکردن در شرکت ناخرسند باشند و شاد نباشند، قصد ترک شغل و شرکت را در سرشان می‌پرورانند. بنابراین باید اسباب داشتن شغل شاد و محیطی شادی آفرین برای کارکنان بااستعداد و باهوش شما فرآهم باشد تا آن‌ها به درخواست کارمندیابان و شکارچیان استعاداد که از طرف شرکت‌های رقیب شما اجیر شده‌اند، پاسخ منفی دهند و در شرکت شما بمانند.

مآخذ: http://www.harvardbusiness.org/

   ارسال دیدگاه

ایمیل شما هرگز برای مقاصد تجاری یا تبلیغاتی بکار نمی رود. *

 


کاربرانی که به تازگی به ما پیوسته اند

syreetawilcox3syreetawilcox3
rezahajighasemirezahajighasemi
AbbasqorbaniAbbasqorbani
nimafadenimafade
Parisa peyroviParisa peyrovi
OlgablideOlgablide
SARHANGISOHEIL@gmail.comSARHANGISOHEIL@gmail.com
rezaei_aslanrezaei_aslan
GlennahoureGlennahoure
keithcuming163keithcuming163