چگونه فروشنده درست را استخدام کنید؟

بسیاری از شرکت‌ها وقت زیادتری را برای استخدام فروشنده نسبت به سایر مشاغل خود صرف می‌کنند. اگر این را در نظر بگیریم که نرخ ترک خدمت این دسته از کارکنان در شرکت‌ها حدود ۲۵ تا ۳۰ درصد است و فقط هزینه‌های مستقیم جایگزینی این افراد در حدود ۷۵ تا ۳۰۰ هزار دلار است، نیاز است که تمرکز و انرژی بیشتری برای استخدام این دسته از افراد صرف شود. یعنی نیاز است که برای کاهش این هزینه‌ها فکر کرد. در اینجا به چند مورد مهم برای داشتن انتخاب درست و استخدام فروشنده‌های درست اشاره می‌کنیم که مدیران، به خصوص مدیران منابع انسانی باید به آن‌ها توجه کنند:

This is an evaluation image and is Copyright Chud Tsankov. Do not publish without acquiring a license. Image number: 0521-1011-0419-4818. http://www.acclaimimages.com/_gallery/_pages/0521-1011-0419-4818.html

بر رفتارها تمرکز کنید. یکی از مهم‌ترین دلایل ترک شغل، عدم تناسب شغل و شاغل است. سعی کنید با استفاده از ابزارهای مختلفی مانند کانون‌های ارزیابی، شبیه‌سازی‌ها، فنون مصاحبه و آزمون‌های مختلف، بتوانید فرد مناسب رابرای تصدی شغل پیدا کنید.

  • اگر ممکن است، فرد را پس از انتخاب و پیش از استخدام کامل و تمام‌وقت، در پست یا شغلی موقت به کار بگیرید.
  • در مورد تجربه‌های کاری و شغلی فرد مطمئن باشید و اطمینان کنید که تجربه‌هایی که فرد دارید، با شغلی که قرار است تصدی آن را بر عهده بگیرد، مرتبط است. تنها ارتباط تجربه فرد با شغل کافی نیست، بلکه تجربه‌های او باید با صنعتی که شرکت شما در آن فعال است، فرهنگ شرکت، گروه‌های مشتری آن و فن‌آوریِ شرکت نیز در ارتباط باشد.
  • از ارزیابی‌های استعدادِ مستمر استفاده کنید. فروشنده‌ها دائماً باید مهارت‌های خود را با نیازهای بازار، انگیزه‌ها و نیازهای مصرف‌کننده و خریداران و نیز نیازهای مدیران شرکت، تطبیق دهند و بروز کنند. بنابراین با ارزیابی مستمر استعدادها و مهارت‌های این افراد از تطبیق آن‌ها با نیازمندی‌های جدید، مطمئن شوید.

بنابراین توجه به روش‌های درست انتخاب و استخدام افراد، استفاده از پست‌های موقت، اطمینان از ارتباط تجربه‌های فرد با شغل و شرکت، و نیز ارزیابی‌های مستمر مهارت‌های افرادی که در حال انجام شغل هستند، می‌تواند نرخ ترک خدمت کارکنان و هزینه‌های استخدام را کاهش دهند.

 

مأخذ: http://www.harvardbusiness.org/

   ارسال دیدگاه

ایمیل شما هرگز برای مقاصد تجاری یا تبلیغاتی بکار نمی رود. *

 


کاربرانی که به تازگی به ما پیوسته اند

omid_ghorbaniomid_ghorbani
ugploren810195ugploren810195
zolghadrimzolghadrim
khatereh.mohammadii@gmail.comkhatereh.mohammadii@gmail.com
NOURBAKHSHNOURBAKHSH
kandismulgrave5kandismulgrave5
rosariakovach6rosariakovach6
love httpsgoogle.comsearh zikizo7love httpsgoogle.comsearh zikizo7
horshabanpourhorshabanpour
ruajamel43ruajamel43