وقتی که رئیستان جوان‌تر از شماست!

بخشی از کار هر کسی به حمایت و خدمت‌رسانی به رئیس خود اختصاص دارد. اما وقتی رئیستان جوان‌تر از شما باشد، این کار کمی مسئله‌انگیز خواهد بود. اگر شما با این موضوع مواجه شوید چه کار می‌کنید؟ چگونه با رئیسی که از خودتان جوان‌تر است ارتباط برقرار می‌کنید و چطور می‌توانید از به وجود آمدن چالش و تعارض بین خود جلوگیری کنید؟ در اینجا شما را با چند توصیه مهم، آشنا می‌کنیم:

ئئئئئئئئ

  • بازاندیشی و تأمل کنید. اگر حس می‌کنید که سن کمِ رئیستان شما را آزار می‌دهد، بدون آن که این احساس را بدون آگاهی تعمیم دهید، از خودتان سؤال کنید که چه چیزی سبب ایجاد این احساس منفی شده است؟ برای مثال، آیا موضوع آن است که شما خود را لایق‌تر از رئیستان برای تصدی پست حاضر می‌دانید؟ با پرسیدن این سؤال‌ها از خودتان، می‌توانید دلیل چیزی که شما را آزار می‌دهد را پیدا کنید.
  • آگاه باشید که دچار خطای کلیشه‌سازی نشوید. جای آنکه بر اختلاف‌های بین خود و رئیستان تمرکز کنید، بر ویژگی‌های مشترکی که دارید، متمرکز شوید. مراقب باشید سن کم رئیستان را به سایر ویژگی‌های او نسبت ندهید و تحت تأثیر این ویژگیِ منحصر به فرد، تصمیم نگیرید.
  • متشخص باشید و احترام همدیگر را نگه دارید. ممکن است رئیس جوانِ شما، از تجربه بالای شما کمی بترسد یا احساس ناراحتی کند. لذا سعی کنید فروتن باشید و بدانید که اگر همکاری و ارتباطات اثربخشی بین خود ایجاد کنید، می‌توانید مکمل‌های خوبی برای یکدیگر باشید و با ترکیب تجربه و شور جوانی، موفقیت شرکت خود را تسریع کنید.
  • هدف خود را همکاری و تبدیل شدن به شریکِ اثربخش قرار دهید. هدفتان باید آن باشد که با رئیستان تبدیل به شریک شوید. تجربه‌ای که شما دارید، می‌تواند اعتبار برای شما همرا داشته باشد، لذا از تجربه خود برای فرآهم کردن اطلاعات و ارائه مشاوره استفاده کنید.

 

 

مأخذ: http://www.harvardbusiness.org/

   ارسال دیدگاه

ایمیل شما هرگز برای مقاصد تجاری یا تبلیغاتی بکار نمی رود. *

 


کاربرانی که به تازگی به ما پیوسته اند

jeffereyhutchesojeffereyhutcheso
Fermesk2Fermesk2
babaali20babaali20
StudentStudent
gayled986442gayled986442
0914997845409149978454
hkhk
gradymarden9gradymarden9
corrinefrankecorrinefranke
nydiacedillonydiacedillo