۲۰ شرکت برتر در رهبری چه تفاوتی با سایرین دارند

بر اساس گزارش هی گروپ که روی ۲۱۰۰ شرکت انجام شد، طی ۱۰ تا ۱۵ سال آینده شرکت های موفق، انتظارات کاملا متفاوتی از رهبران خود خواهند داشت. شرکت های تراز اول انتظار دارند که رهبران

  • روی مشتریان تمرکز کنند
  • تخصص و آگاهی بین المللی داشته باشند
  • ظرفیت بالایی برای مدیریت پیچیدگی داشته باشند
  • توانایی راهبری نوآوری را داشته باشند
  • دیدگاه واقعا مشارکتی داشته باشند

شرکت های تراز اول اغلب رویکردی فعالانه برای شناسایی استعدادها و ساختن رهبران آینده اتخاذ می کنند. آنها ابتدا چالش های حال و آینده رهبری در شرکت را شناسایی می کنند و سپس فضای مناسب برای توسعه رهبران آینده را از طریق تجربه عملی و فرصت های آموزشی فراهم می کنند. تفاوت ۲۰ شرکت برتر سال ۲۰۱۴ در زمینه توسعه رهبران را با سایر شرکت در ۱- ارتقا و جابجایی افراد با اهداف توسعه ای، ۲- داشتن خزانه استعداد برای نقش های حساس، ۳- طراحی مسیر شغلی برای آماده سازی نشستن در نقش های حساس، در نمودار زیر ببینید:


Untitled

همچنین در نمودار زیر تفاوت ۲۰ شرکت برتر را در زمینه مدیریت استعدادها در ۴- شناسایی استعدادها برای رهبری آینده ۵- پر شدن جایگاه های مهم توسط افراد درون سازمانی، ۶- اگاهی و نگرش خوب کارکنان به مسیرهای شغلی ممکن برای آنها، در نمودار زیر ببینید:

Untitled2

علاوه بر این تفاوت ۲۰ شرکت برتر در زمینه رهبری را در ۷- بکارگیری روش های کلاسی (مثل سخنرانی، تمرین و شبیه سازی) آموزش رهبری، ۸- منتورینگ توسط سایر مدیران ارشد ۹- مربیگری توسط مربیان آموزش دیده داخلی، ۱۰- وظایف شغلی مرتبط با مسیر شغلی رهبری، را در نمودار زیر ببیند:

Untitled3

مشاهده می کنید که شرکت های برتر رهبری در سال ۲۰۱۴ که شامل لیست زیر هستند،

Untitled4

برای موفقیت در برنامه های رهبری ۱۰ اقدام بالا را به صورت متمایز کننده ای در شرکت خود به کار می گیرند. آنها رهبران آینده را فعالانه با برنامه ای ساختار یافته و منسجم از حالا می سازند.

اقتباس از گزارش

Hay Group(2014), Best Companies for Leadership 2014

   ارسال دیدگاه

ایمیل شما هرگز برای مقاصد تجاری یا تبلیغاتی بکار نمی رود. *

 


کاربرانی که به تازگی به ما پیوسته اند

syreetawilcox3syreetawilcox3
rezahajighasemirezahajighasemi
AbbasqorbaniAbbasqorbani
nimafadenimafade
Parisa peyroviParisa peyrovi
OlgablideOlgablide
SARHANGISOHEIL@gmail.comSARHANGISOHEIL@gmail.com
rezaei_aslanrezaei_aslan
GlennahoureGlennahoure
keithcuming163keithcuming163