ریچارد بویاتزیس

ریچارد بویانزیس (Richard Boyatzis)، متولد ۱۹۴۶ و استاد رفتار سازمانی در دانشگاه Case Western Reserve University است. او ابتدا در زمنیه هوانوردی از دانشگاه ام آی تی فارغ التحصیل شد و سپس دکتری خود را در زمینه روانشناسی اجتماعی از دانشگاه هاروارد کسب کرد.

بویاتزیس مسیر شغلی خود را از شال ۱۹۶۰ به عنوان روانشناس در Veterans Administration آغاز کرد. بعد از سه سال کار به عنوان محقق و مشاور در یک شرکت تحقیقات بازار، در سال ۱۹۷۶ به عنوان مدیر شرکت مشاوره ای McBer (که اکنون جزوی از هی گروپ است) انتخاب شد. در سال ۱۹۸۷ استادیار دانشگاه کیس وسترن شد و از سال ۱۹۹۱ به درجه استادی دانشگاه نائل شده است. 

تخصص او در زمینه هوش هیجانی، تغییر رفتار و شایستگی است. او نویسنده و همکار نویسنده بیش از ۱۲۵ مقاله در موضوع رهبری، شایستگی، هوش هیجانی، توسعه شایستگی، مربیگری، و تحصیل مدیریت دارد. وی سهم به سزایی در مدیریت منابع انسانی مبتنی بر شایستگی داشته است.

ریچارد بویاتزیس در سال ۲۰۱۲ جزو ۱۰ متفکر برتر مدیریت منابع انسانی توسط مجله منابع انسانی انتخاب شده است. کتاب‌های او در جزو پر فروشترین کتاب‌های مدیریت به حساب می‌آید:

 

The Competent Manager, 1982

Innovation in Professional Education: Steps on a Journey from Teaching to Learning, 1994

Primal Leadership, 2002

Resonant Leadership, 2005

Becoming a Resonant Leader,2008

 او در شرکت‌های مختلف فورچون ۵۰۰ در موضوعات توسعه مدیران، ساختار سازمانی، تغییر فرهنگی، بهره‌وری تحقیق و توسعه، توسعه اقتصادی، جذب، ارتقا، ارزیابی عملکرد و مسیر شغلی، مشاور داده است. او هم اکنون در هی گروپ مشاور است.

   ارسال دیدگاه

ایمیل شما هرگز برای مقاصد تجاری یا تبلیغاتی بکار نمی رود. *

 


کاربرانی که به تازگی به ما پیوسته اند

omid_ghorbaniomid_ghorbani
ugploren810195ugploren810195
zolghadrimzolghadrim
khatereh.mohammadii@gmail.comkhatereh.mohammadii@gmail.com
NOURBAKHSHNOURBAKHSH
kandismulgrave5kandismulgrave5
rosariakovach6rosariakovach6
love httpsgoogle.comsearh zikizo7love httpsgoogle.comsearh zikizo7
horshabanpourhorshabanpour
ruajamel43ruajamel43