در مصاحبه استخدام این سوالات را نپرسید (قسمت اول)

دشوارترین بخش یادگیری کاربرد مصاحبه شایستگی محور به یادگیری پرسش‌هایی که باید بپرسید مربوط نمی‌شود، بلکه به پرسش‌هایی مربوط می‌شود که نباید بپرسید. در ظاهر امر، بسیاری از پرسش‌های طرح شده در این نوشتار پرسش‌های معقولی به نظر می‌رسند که هر مصاحبه کننده زیرکی از آنها استفاده کند. اما در واقع، این پرسش‌ها به ندرت به شما کمک می‌کنند تا اطلاعات لازم را برای تصمیم‌گیری بدست آورید.

bad-interview

۱- پرسش های تنش زا و آزاردهنده

بسیاری از مصاحبه کنندگان دوست دارند متقاضیان را به روش‌های مختلف زیر فشار قرار دهند. آنها این کار را با رفتار منفی مثل خیره شدن، بحث و جدل و خواستن پاسخ آنها با تحقیر و عصبانیت یا طرح پرسش های تحقیر آمیز نظیر پرسش‌های زیر از آنها انجام می‌دهند:

  • با نداشتن تجربه چرا فکر می کنید که باید برای این شغل شما را استخدام کنم؟
  • اگر بگوییم شما بدترین متقاضی هستی که تا حالا دیده ایم چه می گویی؟
  • اگر ۳۷ را در ۱۱ ضرب کنیم چند می شود؟

این مصاحبه کنندگان اعتقاد دارند که با اینگونه برخورد با متقاضیان می توانند واکنش آنها را در شرایط فشار و تنش ارزیابی کنند. اما متاسفانه چنین رفتاری غیر محترمانه است و ممکن است باعث شود بهترین متقاضیانی را که دوست دارید استخدام کنید، از کار کردن با شما خودداری کنند. ضمن اینکه این پرسش ها اصلا نمی‌توانند توانایی واکنش گری متقاضی در شرایط بحرانی و فشار را ارزیابی کنند.

چنانچه می خواهید توانایی عملی متقاضی را در شرایط فشار و بحران ارزیابی کنید بهتر است سوالات زیر را بپرسید:

مطمئن باشید محتوای بی ارزشی را ویژه نمی کنیم. برخی از مطالب یا منابع سایت برای اعضای ویژه قابل مشاهده است. اگر واقعا مشتاق هستید و فکر می کنید برای شما مفید است، لطفا وارد شوید تا بتوانید حساب خود را شارژ کنید و ادامه این محتوای کاربردی را مشاهده فرمایید

   ارسال دیدگاه

ایمیل شما هرگز برای مقاصد تجاری یا تبلیغاتی بکار نمی رود. *

 


کاربرانی که به تازگی به ما پیوسته اند

matildaruby061matildaruby061
sepideh.sobhanisepideh.sobhani
tamikanuttertamikanutter
camillaschulzecamillaschulze
ZALuhZALuh
mehrdadmalijimehrdadmaliji
Azadi.mmAzadi.mm
ajdari54@gmail.comajdari54@gmail.com
rezasarafrazirezasarafrazi
bryantbramlettbryantbramlett