برای مصاحبه ارزیابی عملکرد سه گام بردارید

در یک نظام مدیریت عملکرد خوب، معمولاً ارزیابی عملکرد به «مصاحبه درباره ارزیابی» منجر می‌شود. در این جلسه مصاحبه سرپرست و زیردست نتیجه ارزیابی را بررسی کرده و برای برطرف کردن نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت، برنامه‌هایی را تدوین می‌کنند. 

معمولاً این مصاحبه ها چندان خوشایند نیست. زیرا عده انگشت‌شماری از افراد آمادگی دارند که نتیجه‌های منفی کارشان را بپذیرند یا چنین نتیجه‌هایی را به مقام سرپرست بدهند. بنابراین، ضروری است که در این باره دو طرف آمادگی نسبی داشته باشند تا بتوانند بررسی را به بهترین شکل انجام دهند. برای اینکه مصاحبه مزبور با شیوه‌ای مناسب انجام شود، باید سه مرحله را طی کرد. 

نخست، دست کم، به کارگر یا کارمند یک هفته فرصت داد که کارهای خود را مرور کند، شرح وظایف را بخواند، مسئله‌ها را تجزیه و تحلیل کند و سرانجام پرسش‌ها و تفسیرهایش را تهیه کند. 

دوم، سرپرست شرح وظایف کارگر یا کارمند مربوطه را مطالعه کند، عملکرد او را با معیارهای مورد نظر مقایسه نماید و پرونده یا سابقه شخص مزبور و نیز ارزیابی های گذشته او را مرور کند. 

سوم، برای انجام این مصاحبه، مکان مناسب و وقت کافی در نظر گرفته شود. این مصاحبه باید در مکانی خصوصی انجام شود که صدای زنگ تلفن یا ورود و خروج افراد مانع بحث افراد نشود. درباره زمان باید با کارمند یا کارگر به توافق رسید، برای کارکنان رده پایین حدود نیم ساعت و برای کارکنان رده بالا یک ساعت در نظر گرفته شود.

   ارسال دیدگاه

ایمیل شما هرگز برای مقاصد تجاری یا تبلیغاتی بکار نمی رود. *

 


کاربرانی که به تازگی به ما پیوسته اند

gradymarden9gradymarden9
corrinefrankecorrinefranke
nydiacedillonydiacedillo
syreetawilcox3syreetawilcox3
rezahajighasemirezahajighasemi
AbbasqorbaniAbbasqorbani
nimafadenimafade
Parisa peyroviParisa peyrovi
OlgablideOlgablide
SARHANGISOHEIL@gmail.comSARHANGISOHEIL@gmail.com