قانون ۸۰-۲۰ در مصاحبه‌های استخدامی

اغلب افراد دوست دارند حرف بزنند و اگر تشویق بشوند بیشتر صحبت خواهند کرد و از خودشان بیشتر می‌گویند. در عین حل هر دقیقه‌ای که در طول مصاحبه حرف بزنید یعنی زمان ارزشمند ارزیابی را از دست داده‌اید و نتیجه این می‌شود که اطلاعات کافی برای تصمیم‌گیری نخواهید داشت. هربار که مصاحبه می‌کنید، سعی کنید قانون ۲۰-۸۰ را اجرا کنید:

۲۰ درصد زمان را به پرسیدن و پیگیری سوالات و ۸۰ درصد زمان را به گوش دادن اختصاص دهید. اگر سوالاتی را که باید برای جمع‌آوری اطلاعات مورد نیاز از قبل برنامه‌ریزی کرده باشید، می‌توانید زمان بیشتری را به گوش دادن اختصاص دهید.

بسیاری از مصاحبه‌کننده‌ها با حرف زدن درباره پاسخ‌های متقاضی وقت با ارزش خود را تلف می‌کنند. این ویرایش کردن نه تنها زمان را هدر می‌دهد، بلکه به متقاضی نشان می‌دهد که اولویت‌های شما کجاست و می‌تواند پاسخ‌هایی را بدهد که بازتاب ارزش‌های شما باشد نه خودش. با وجود اینکه در طول مصاحبه باید مکالمه را تشویق کنید و به متقاضی آرامش بدهید، سعی کنید هیچ نشانه‌ای از موافقت یا مخالفت بروز ندهید. در واقع اصلا درباره پاسخ‌های متقاضی صحبت نکنید، مگر اینکه هدف خاصی داشته باشید. فقط با دقت گوش کنید و با سوالات مختلف متقاضی را تشویق به صحبت کردن کنید.

* مأخذ: برگرفته از کتاب: بهترین‌ها، مارتیب یایت، ترجمه فتاحی و واثق، سازمان مدیریت صنعتی

با «اچ آر یار» همراه باشید.

در نقل مطالب، امانت‌دار باشیم.

   ارسال دیدگاه

ایمیل شما هرگز برای مقاصد تجاری یا تبلیغاتی بکار نمی رود. *

 


کاربرانی که به تازگی به ما پیوسته اند

lucioo7104042lucioo7104042
jeffereyhutchesojeffereyhutcheso
Fermesk2Fermesk2
babaali20babaali20
StudentStudent
gayled986442gayled986442
0914997845409149978454
hkhk
gradymarden9gradymarden9
corrinefrankecorrinefranke