شش نکته مهم برای موفقیت مدیریت

شاید برای شما هم این سؤال پیش آمده باشد که برای آنکه مدیری موفق باشم چه باید بکنم؟ حتماً با خود اندیشیده‌اید که کدام جنبه‌های رهبری و مدیریت را بیشتر باید مورد توجه قرار دهم تا عنوان «مدیر موفق» را یدک بکشم. 

 

شاید نتوان لیستی از مواردی که باید رعایت کرد نشان داد تا با رعایت آن تبدیل به مدیری موفق شد، اما برخی موارد مهم وجود دارند که توجه به آن‌ها می‌تواند در تبدیل شدن شما به مدیری موفق کمک کند. به عبارت دیگر مواردی وجود دارد که بعید است بدون رعایت کردن آن‌ها بتوان تبدیل به مدیری موفق شد. برخی از این موارد مهم عبارتند از: 

روابط میان‌فردی اثربخش: برای آنکه مدیر موفقی باشید باید بتواند ارتباطات مؤثری با اعضای سازمان و پیروان خود برقرار کنید. باید بتوانید به صورت اثربخش آن‌ها را درک کنید و به مهارت‌های آن‌ها احترام بگذارید و نسبت به آن‌ها از خود مراقبت نشان دهید تا اعتماد آن‌ها را نسبت به خود جلب کنید. 

تیم‌سازی کنید: سعی کنید با بهبود کار تیمی کارکنان را برای همکاری و کار گروهی توانمند کنید. افراد وقتی در تیم‌های اثربخش قرار بگیرند حس اثربخشی، بهره‌وری و خلاقیت بیشتری می‌کنند.

صنعت شرکت خود را بشناسید: مدیر موفق مدیری است که هوش تجاری و مالی خود را تقویت می‌کند و از روندهای صنعتی شرکت خود اطلاع کامل دارد.

روحیه و اخلاق مثبت در شرکت ایجاد کنید. ایجاد روحیه مناسب و مثبت در کارکنان سبب افزایش انگیزه آن‌ها برای تلاش کاری بیشتر می‌شود و ایجاد مخیطی که در آن اعتماد و اخلاق حاکم است منجر به تلاش بیتر کارکنان در محیط کاری سالم برای موفقیت هرچه بیشتر شرکت می‌شود.

رهبری کنید: هیچ‌گاه کارکنانتان را تنها نگذراید و همواره نقش راهبری، همگامی و حمایت خود را به خوبی ایفا کنید. 

به توسعه و رشد افراد توجه کنید. از طریق آموزش و تعلیم کارکنان مهارت‌ها، شایستگی‎ها و قابلیت‌هایش را تقویت کنید و آن‌ها را در توسعه و تعالی‌شان کمک کنید. 

به نظر شما جنبه‌های دیگری وجود دارد که برای تبدیل شدن به مدیری موفق باید رعایت کرد؟ لطفاً نظرات خود را با ارسال دیدگاه مطرح کنید. 

   ارسال دیدگاه

ایمیل شما هرگز برای مقاصد تجاری یا تبلیغاتی بکار نمی رود. *

 


کاربرانی که به تازگی به ما پیوسته اند

matildaruby061matildaruby061
sepideh.sobhanisepideh.sobhani
tamikanuttertamikanutter
camillaschulzecamillaschulze
ZALuhZALuh
mehrdadmalijimehrdadmaliji
Azadi.mmAzadi.mm
ajdari54@gmail.comajdari54@gmail.com
rezasarafrazirezasarafrazi
bryantbramlettbryantbramlett