چانه‌زنی در مورد حقوق و دستمزد

یکی از مهم‌ترین نکته‌هایی که در مورد شغل جدیدی که به شما پیشنهاد شده است وجود دارد آن است که هیچ‌گاه نخستین پیشنهادی که در مورد مقدار حقوق و دستمزد به شما می‌شود را قبول نکنید!

 

همیشه فرصت برای مذاکره و چانه‌زنی وجود دارد! اما برخی موارد مدیران آنچه را که واقعا در توانشان هست به شما پیشنهاد می‌کنند. بهترین راه برای اینکه بدانید حقوق و دستمزد پیشنهادی قابل مذاکره است یا نه، آن است که در این مورد از مدیر یا فرد مصاحبه‌کننده سؤال کنید. دقت کنید که سؤالتان به این شکل نباشد: «آیا پیشنهاد شما قابل مذاکره است»؟

به جای سؤال فوق، سعی کنید بدانید که این عدد از کجا آمده است. برای مثال بپرسید که «این عدد پیشنهادی چگونه محاسبه شده است»؟ یادتان باشد که فقط با این هدف که نشان دهید مذاکره‌کننده خوبی هستید، مذاکره نکنید. اگر چیزی واقعا برایتان مهم است درموردش مذاکره کنید. فراموش نکنید که در مورد هرچیز کوچک یا کم‌اهمیت چانه نزنید. 

اگر درمورد چیزهای کم‌اهمیت چانه بزنید، قدرت مذاکره شما در مورد چیزهای مهم کاهش می‌یابد. علاوه بر آن، این نوع رفتار ممکن است که باعث ایجاد واکنش‌های منفی نزد مدیرتان شود.

به عنوان نتیجه باید بگوییم که در مورد چیزهای مهم مذاکره کنید، اما قدرت چانه‌زنی خود را با مذاکره در مورد چیزهای کم‌اهمیت‌تر کاهش ندهید. 

   ارسال دیدگاه

ایمیل شما هرگز برای مقاصد تجاری یا تبلیغاتی بکار نمی رود. *

 


کاربرانی که به تازگی به ما پیوسته اند

reza1441reza1441
kakpat7175kakpat7175
wrjjosettewrjjosette
paulinaarnett5paulinaarnett5
blainechanter1blainechanter1
changklinger762changklinger762
patnka734846patnka734846
bebewindham9557bebewindham9557
maximilianpattesmaximilianpattes
raymondrennen4raymondrennen4