چانه‌زنی در مورد حقوق و دستمزد

یکی از مهم‌ترین نکته‌هایی که در مورد شغل جدیدی که به شما پیشنهاد شده است وجود دارد آن است که هیچ‌گاه نخستین پیشنهادی که در مورد مقدار حقوق و دستمزد به شما می‌شود را قبول نکنید!

 

همیشه فرصت برای مذاکره و چانه‌زنی وجود دارد! اما برخی موارد مدیران آنچه را که واقعا در توانشان هست به شما پیشنهاد می‌کنند. بهترین راه برای اینکه بدانید حقوق و دستمزد پیشنهادی قابل مذاکره است یا نه، آن است که در این مورد از مدیر یا فرد مصاحبه‌کننده سؤال کنید. دقت کنید که سؤالتان به این شکل نباشد: «آیا پیشنهاد شما قابل مذاکره است»؟

به جای سؤال فوق، سعی کنید بدانید که این عدد از کجا آمده است. برای مثال بپرسید که «این عدد پیشنهادی چگونه محاسبه شده است»؟ یادتان باشد که فقط با این هدف که نشان دهید مذاکره‌کننده خوبی هستید، مذاکره نکنید. اگر چیزی واقعا برایتان مهم است درموردش مذاکره کنید. فراموش نکنید که در مورد هرچیز کوچک یا کم‌اهمیت چانه نزنید. 

اگر درمورد چیزهای کم‌اهمیت چانه بزنید، قدرت مذاکره شما در مورد چیزهای مهم کاهش می‌یابد. علاوه بر آن، این نوع رفتار ممکن است که باعث ایجاد واکنش‌های منفی نزد مدیرتان شود.

به عنوان نتیجه باید بگوییم که در مورد چیزهای مهم مذاکره کنید، اما قدرت چانه‌زنی خود را با مذاکره در مورد چیزهای کم‌اهمیت‌تر کاهش ندهید. 

   ارسال دیدگاه

ایمیل شما هرگز برای مقاصد تجاری یا تبلیغاتی بکار نمی رود. *

 


کاربرانی که به تازگی به ما پیوسته اند

kathi97u19520kathi97u19520
esisotoonesisotoon
kristoferpuentekristoferpuente
useriuseri
vedatang4415vedatang4415
olliehyltonolliehylton
AsalghasemiAsalghasemi
EROGeafedsEROGeafeds
staceygilfillanstaceygilfillan
lourdeswentzlourdeswentz