برای انگیزش تیم از «ما» و نه «من» استفاده کنید!

اگر در شرکت دنبال رشد و تعالی هستید و می‌خواهید به یک رهبر موفق تبدیل شوید، سعی کنید که نشان دهید کانون تمرکز شما به سوی دیگران است و نه خودتان! در این مورد ضمایر کمک‌کننده هستند.

 

هرچند ممکن است فکر کنید که این ضمیرها آنقدر مهم نیستند، اما بدانید که آن‌ها از قدرت بالایی در ایجاد ارتباط و نشان دادن کانون توجه شما در این ارتباطات برخوردار هستند. وقتی افراد احساس ناامنی می‌کنند، احتمال آنکه به رفتارها و افکار درونی خودشان بیشتر توجه کنند بالا می‌رود و هنگامی که در حال صحبت کردن هستند بیشتر از ضمایر اول شخص استفاده می‌کنند (برای مثال، «من«، « مرا»، «مال من«). 

در مقابل، ضمایر اول شخص و دوم شخص جمع (از قبیل «ما»، «برای ما» یا «شما») هنگامی که افکار، احساسات و رفتارهای جمعی مورد نظر شما هستند، مورد استفاده قرار می‌گیرند و حاکی از این هستند که توجه شما به دیگران است تا خودتان. 

بنابراین سعی کنید وقتی برای تیم خود سخن می‌گویید، بیشتر از ضمایر و افعال جمعی استفاده کنید. این عمل نشان می‌دهد که شما بر چیزی که می‌توانید با همدیگر به دست آورید تمرکز کرده‌اید، نه بر چیزی که از اعضای تیمتان می‌خواهید. 

این عمل باعث می‌شود که دیدگاه شما تغییر کند و شما را نسبت به نیازهای دیگران آگاه‌تر کند. با همین چیزهای کوچک هست که می‌توانید خود را در مسیر تبدیل شدن به رهبری موفق قرار دهید.

 

   ارسال دیدگاه

ایمیل شما هرگز برای مقاصد تجاری یا تبلیغاتی بکار نمی رود. *

 


کاربرانی که به تازگی به ما پیوسته اند

matildaruby061matildaruby061
sepideh.sobhanisepideh.sobhani
tamikanuttertamikanutter
camillaschulzecamillaschulze
ZALuhZALuh
mehrdadmalijimehrdadmaliji
Azadi.mmAzadi.mm
ajdari54@gmail.comajdari54@gmail.com
rezasarafrazirezasarafrazi
bryantbramlettbryantbramlett