هنگام ترک شغل ناگهانی یکی از کارکنان چه کنیم؟

وقتی یکی از اعضای شرکت، ناگهان شغل خود و شرکت را ترک می‌کند، مدیران با چالش‌ عملیاتی بزرگی مواجه می‌شوند.

اگر شما جای این مدیران باشید برای آنکه وظایف کسی که شغلش را ترک کرده است تحت پوشش قرار دهید بدون آنکه بارکاری بیشتری به اعضای باقیمانده تحمیل نکنید چکار می‌کنید؟ چند پیشنهاد برای چنین وضعیتی داریم:

– پیش از هر چیزی، موقعیت پیش آمده را به اعضای شرکت اطلاع دهید و آن‌ها را در جریان مسئله پیش‌آمده قرار دهید. وضعیت پیش‌آمده را توضیح دهید و به تیمتان اطمینان دهید که برای حل این مشکل و پیدا کردن جایگزین مناسب، سخت در حال تلاش هستید.

 – به کارکنانتان بگویید که برای مدت کوتاهی با مسئله افزایش حجم کاری مواجه خواهید بود، اما سعی کنید به آن‌ها بفهمانید که این ترک شغلِ ناگهانی می‌تواند فرصتی باشد که پیش روی آن‌ها برای توسعه کارراهه و رشدشان فراهم شده است. برای مثال بگویید که «علی در حال ترک شغل و شرکتمان است. آیا کسی از شما علاقمند است کاری که علی در حال انجامش بود را یاد بگیرد؟».

– با واحد منابع انسانی هماهنگ کنید تا هرچه سریع‌تر آگهی اعلان شغلی را در شرکت نصب کند. این کار باعث می‌شود تا اعضای آن واحد بدانند که این افزایش حجم کاری موقتی است. 

– از اعضای شرکت بخواهید در مورد مهارت‌ها، تجارب و ویژگی‌هایی که فرد جایگزین باید داشته باشد نظراتشان را بگویند. شاید آن‌ها کسی را می‌شناسند که برای این شغل مناسب است و او را به شما معرفی کنند. یا ممکن است جای خالی را بتوانید با ارتقای کسی از داخل پر کنید. 

بنابراین در چنین شرایطی سعی کنید که کارکنان واحد خودتان را آرام نگه دارید و خیال آنها را از اینکه این وضعیت موقتی خواهد بود و به زودی مشکل حل خواهد شد، راحت کنید تا این ترک شغل ناگهانی به روحیه و عملکرد اعضای شرکت آسیبی وارد نکند.

   ارسال دیدگاه

ایمیل شما هرگز برای مقاصد تجاری یا تبلیغاتی بکار نمی رود. *

 


کاربرانی که به تازگی به ما پیوسته اند

julietfairchildjulietfairchild
StabrovDaTStabrovDaT
alifazelialifazeli
a.saberia.saberi
ralphmccurdy898ralphmccurdy898
julieblanton006julieblanton006
Dr.esmaeiliDr.esmaeili
ThomasCapThomasCap
alisongilmeralisongilmer
Arash2236Arash2236