با این پرسشنامه نظام مدیریت منابع انسانی خود را معاینه کنید!

با این پرسشنامه نظام مدیریت منابع انسانی خود را معاینه کنید!

شاید به عنوان مدیر عامل شرکت و یا مدیر منابع انسانی، این سؤال برای شما پیش آمده باشد که وضعیف فعلیِ عملکرد شرکت در زمینه مدیریت منابع انسانی از دیدگاه کارکنان چگونه است؟ چرا که برای شما مهم است که بدانید کدام بخش از عملکرد نظام مدیریت منابع انسانی در شرکت دارای ضعف و کدام بخش دارای نقطه قوت است. این شناخت، به چگونگی و چرایی سرمایه‌گذاری شما در آینده اثرگذار خواهد بود.

باید بدانید که، یکی از اساسی‌ترین کارویژه‌های متخصصان حرفه‌ای منابع انسانی در هر شرکتی آن است که به‌طور مستمر و در فواصل زمانی مشخصی، به ارزیابی نظام کنونی مدیریت منابع انسانی خود بپردازند و آسیب‌شناسی این نظام را با به‌کارگیری ابزارهای مناسب و با گردآوری اطلاعات و داده‌ها از مآخذ مختلف، انجام دهند.

این کار علاوه بر ارائه تصویری جامع و کامل از وضعیت کارکردهای مختلف منابع انسانی در شرکت، نقاط ضعف و نقاط قابل بهبود این نظام را مشخص کرده و رهبران شرکت و متخصصان منابع انسانی را در تصمیم‌گیری مبتنی بر شواهد (Evidence-Based Decision Making (EBDM)) و اولویت‌بندی اصلاح نظام منابع انسانی کمک می‌کند.

«پرسشنامه سیاست‌ها و اقدامات مدیریت منابع انسانی» که در سال ۲۰۱۲ ساخته و اعتباریابی شده است، وضعیت نظام مدیریت منابع انسانی هر شرکت را در شش بُعد ۱) کارمندیابی و استخدام، ۲) تعلق و دلبستگی کارکنان، ۳) آموزش و توسعه، ۴) شرایط کاری، ۵) ارزیابی عملکرد مبتنی بر شایستگی و ۶) جبران خدمات و پاداش از منظر ادراک کارکنان اندازه‌گیری می‌کند.
بر اساس این پرسشنامه، هر چه امتیاز شرکت به نمره ۲۰۰ نزدیک‌تر باشد، می‌توان گفت که عملکرد مدیریت منابع انسانی در آن شرکت از وضعیت مطلوبی برخوردار است. این پرسشنامه در ۴۰ سؤال تنظیم شده است. یکی از مهم‌ترین نقاط قوت این پرسشنامه آن است که به راحتی در شرکت قابل اجرا است و بدون نیاز به مشاوران خارج از سازمانی، توسط مدیران داخل شرکت قابل پیاده‌سازی و تفسیر است.

شما می‌توانید این پرسشنامه و کلید نحوه امتیازدهی به سؤال‌های پرسشنامه را از اینجا دانلود کنید.

با «اچ آر یار» همراه باشید.
www.Hryar.com

   یک دیدگاه

  1. فاضلی می‌گه:

    سلام
    وقت بخیر

    بنده مبلغی جهت تهیه پرسشنامه پرداخت کردم ولی فایلی دریافت نکردم لطفاً پیگیری بفرمایید .

   ارسال دیدگاه

ایمیل شما هرگز برای مقاصد تجاری یا تبلیغاتی بکار نمی رود. *

 


کاربرانی که به تازگی به ما پیوسته اند

matildaruby061matildaruby061
sepideh.sobhanisepideh.sobhani
tamikanuttertamikanutter
camillaschulzecamillaschulze
ZALuhZALuh
mehrdadmalijimehrdadmaliji
Azadi.mmAzadi.mm
ajdari54@gmail.comajdari54@gmail.com
rezasarafrazirezasarafrazi
bryantbramlettbryantbramlett