ده اقدامی که نباید هنگام اخراج کارکنان انجام دهید (قسمت دوم)

در قسمت نخستِ مطلبِ «ده اقدامی که نباید هنگام اخراج کارکنان انجام دهید» درباره پنج مورد از این اقدام‌ها صحبت کردیم. جتما قسمت اول را بخوانید و بعد این بخش را مطالعه کنید. گفتیم که اخراج کارکنان نه تنها برای کسی که اخراج می‌شود استرس‌زا است، بلکه برای کسی که اخراج می کند هم سخت و پر تنش است. هنگام اخراج انجام ندادن برخی از اقدام‌ها بسیار اهمیت دارد. در این نوشته به پنج اقدام باقی‌مانده از این ده اقدام، اشاره می‌کنیم:

اخراج

  1. اجازه ندهید فرد پیش از تحویل دارایی‌ها و لوازم شغلی، شرکت را ترک کند.

در این رابطه هر شرکتی رویه مخصوص به خود را دارد. در برخی شرکت‌ها فرم‌هایی برای این منظور تهیه شده است که فرد پیش از ترک شرکت باید این فرم را تکمیل کند و گواهی واحدهایی که نیاز است را بگیرد. بنابراین مطمئن شوید که فردی که اخراج کرده‌اید همه لوازم، دارایی‌ها، ابزارها و وسایلی که متعلق به شرکت است را (از کلیدهای دفتر کار گرفته تا رایانه و تلفن همراه و …) به واحدهای مورد نظر تحویل داده است. در این مورد می‌توانید «برگه تسویه و خروج از شرکت» را از اینجا دانلود کنید.

  1. اجازه ندهید فردی که اخراجش کرده‌اید، امکان دسترسی به محلِ کار یا همکارانش را داشته باشد.

مسلم است که فردی که اخراج کرده‌اید، ناراحت خواهد شد و حتی ممکن است گریه کند. برای آنکه این ناراحتی به سایر کارکنان سرایت نکند و جو سازمانی را تغییر ندهد، بهتر است از او بخواهید که برای جمع کردن وسایلش آخر هفته به شرکت مراجعه کند. حتی پیشنهاد می‌کنیم که خودتان در آن زمان در کنارش حضور داشته باشید، این امر به شما هم کمک می‌کند که بتوانید داده‌های مربوط به شرکت را از وسایل شخصی وی جدا کنید. با این حال، فراموش نکنید که این کارتان به قیمت آسیب رساندن به کرامت انسانی فرد انجام شود.

  1. اجازه ندهید فردی که اخراجش کرده‌اید، به اطلاعات شرکت دسترسی پیدا کند.

حتماً خاطرتان باشد پیش از آنکه فردی که اخراجش کرده‌اید، شرکت را ترک کند، تمام دسترسی‌های او به سیستم‌های اطلاعاتی و ارتباطی شرکت قطع شود. حتما باید با متخصصان فن‌آوری اطلاعات شرکت در این مورد هماهنگ باشید تا آن‌ها اطمینان دهند که تمام دسترسی‌های فرد به سیستم‌های اطلاعاتی شرکت مسدود شده است.

  1. جلسه اخراج را با ارائه نکات منفی ختم نکنید.

وقتی فردی را از شرکت اخراج می‌کنید، آگاه باشید که هدف جلسه اخراج و انجام مصاحبه خروج، آسیب زننده به عزت نفس فرد نیست. در واقع هنگامی این کار را درست انجام داده‌اید و به نفع همه خواهد بود که فردی که اخراجش کرده‌اید، هرچه سریع‌تر بتواند به وضعیت عادی خود بازگردد و بتواند برای خدش کار جدیدی دست و پا کند. بنابراین جلسه را با ارائه نکات مثبت پایان دهید (فرم مصاحبه خروج را از اینجا دانلود کنید). برای مثال در صورت امکان کمک‌ها یا راهنمایی هایی برای یافتن شغلی جدید به او ارائه دهید. فراموش نکنید که اگر فرد با نگرش مثبت شرکت شما را ترک کند، به همان مقدار در راستای حفظ وجهه، شهرت و برند کارفرمایی خود کوشیده‌اید.

  1. بدون در دست داشتن چک‌لیستی در دست، کسی را اخراج نکنید.

پیش از آنکه در جلسه اخراج حضور پیدا کنید، چک‌لیستی از اقدام‌هایی که باید انجام دهید، تهیه کنید. این چک‌لیست به شما کمک می‌کند که جلسه را به شکل سازمان‌یافته و در مسیر درست برگزار کنید. در این چک‌لیست عناوین مهمی که باید درباره آن در جلسه اخراج صحبت کنید، یادداشت کنید (مطلب مرتبط: سوالات مصاخبه خروج).

 

نکته آخری که نباید فراموش کنید آن است که فکر نکنید به محض آنکه فرد از شرکت بیرون رفت، همه چیز تمام شده است!

تجربه اخراج کردن کسی مسلماً تجربه خوش‌آیندی نیست، اما می‌توانید با اتخاذ رویکردی حمایت‌گر و مؤثر، از تلخی این تجربه کمی بکاهید. رویکردی که شما برای اخراج کسی در پیش می‌گیرید، نه تنها بر فردی که در حال اخراجش هستید اثرگذار است و در خاطرش خواهد ماند، بلکه سایر کارکنانی که شاهد این اقدام هستند، سریعاً این رویکرد را یاد خواهند گرفت.

در عصر الکترونیک و عصری که در سیطره شبکه‌ای اجتماعی است، ممکن است همه کارکنان شرکت در کمتر از نیم ساعت، از خبر اخراج فردی از شرکت آگاه شوند. از آنجایی که روایت اصلی اخراج فرد نزد شما به صورت محرمانه محفوظ خواهد ماند، افرادی که خبر اخراج را می‌شوند، روایت‌هایی از این اقدام که فکر می‌کنند مناسب‌تر است را به همدیگر تعریف می‌کنند. بنابراین مهم است که اقدام فردی که اخراج کرده‌اید و نحوه واکنش وی در شبکه‌های اجتماعی را رصد کنید تا مبادا اقدامش خلاف واقعیت باشد و به شهرت سازمان شما آسیب بزند و روحیه سایر کارکنان را تضعیف کند.

مأخذ: http://www.businessmanagementdaily.com/

   ارسال دیدگاه

ایمیل شما هرگز برای مقاصد تجاری یا تبلیغاتی بکار نمی رود. *

 


کاربرانی که به تازگی به ما پیوسته اند

jeffereyhutchesojeffereyhutcheso
Fermesk2Fermesk2
babaali20babaali20
StudentStudent
gayled986442gayled986442
0914997845409149978454
hkhk
gradymarden9gradymarden9
corrinefrankecorrinefranke
nydiacedillonydiacedillo