چرا باید افراد باهوش‌تر از خودتان را استخدام کنید؟ + آزمون

شما می‌خواهید کارکنانی که صادق، پر انگیزه و باهوش هستند را استخدام کنید. اگر کسی که می‌خواهید استخدام کنید باهوش‌تر از شما باشد، دیگر نورِالانور است!

 

در اینجا چهار دلیل می‌آوریم که چرا باید افراد باهوش‌تر از خودتان را استخدام کنید:

یک) افراد باهوش می‌دانند چگونه از توانمندی‌های خود در شرکت استفاده کنند. آن‌ها پیش‌تر تجربه‌هایی داشتند که می‌تواند در شرکت شما مثمر ثمر باشد. افراد باهوش چون توانمند هستند و قوت‌های زیادی دارند همواره روش‌های بهینه‌ای را برای انجام کارها پیدا می‌کنند.

دوم) افراد باهوش، کارآمد و فعال هستند. این افراد تقریبا بیش از میانگین بقیه افراد کار می‌کنند و از ساعات کاری حداکثر استفاده را می‌کنند. آن‌ها فعالانه در کار به دنبال ارتقای کارایی سازمان هستند و از ابزارهای موجود در سازمان به بهترین نحوی استفاده می‌کنند.

سوم) افراد باهوش خودشان را محدود به شرح شغلشان نمی‌کنند. موفق‌ترین کارکنان در شرکت کارکنانی هستند که صرفاً مشغول انجام وظایفی که در شرح شغلشان آمده است، نیستند بلکه طوری کار می‌کنند که انگار در شغل بالاتر از شغل خودشان مشغول هستند. این کارکنان معمولاً نیازهای مدیر یا رئیس خود را پیش‌بینی می‌کنند و با این کار خودشان را لایق ترفیع گرفتن می‌کنند. افراد باهوش مهم‌ترین شغلشان را کمک به شرکت در بزرگ‌تر و موفق‌تر شدن می‌دانند، بنابراین برای آن‌ها فرقی ندارد که در کجای سلسله مراتب سازمانی مشغول به کار هستند.

چهارم) افراد باهوش رئیسشان را به چالش می‌کشند. از این چالشی که میان رئیس و این افراد ایجاد می‌شود، شرکت بهره‌مند می‌شود. افراد باهوش با پرسیدن سؤال‌های چالشی و تلاش در یافتن پاسخ این سؤال‌ها شرکت را در بهتر شدن کمک می‌کنند.

بنابراین به عنوان مدیری موفق، هیچگاه از استخدام کسانی که مستعدتر و باهوش‌تر از خودتان هستند، نترسید و برعکس فعالانه دنبال یافتن و استخدام این افراد باشید. برای اینکه بدانید کسی که استخدام می‌کنید تا چه اندازه باهوش است، می‌توانید از آزمون تست هوش ریون (Raven) با کلیک در اینجا استفاده کنید.

   ارسال دیدگاه

ایمیل شما هرگز برای مقاصد تجاری یا تبلیغاتی بکار نمی رود. *

 


کاربرانی که به تازگی به ما پیوسته اند

jeffereyhutchesojeffereyhutcheso
Fermesk2Fermesk2
babaali20babaali20
StudentStudent
gayled986442gayled986442
0914997845409149978454
hkhk
gradymarden9gradymarden9
corrinefrankecorrinefranke
nydiacedillonydiacedillo