ارزش پیشنهادی کارفرما؛ نتایج یک پیمایشِ جذاب در ایران!

شاید این ادعا که قدرت، شهرت، میزان حرفه‌ای بودن و کیفیت زندگی کاریِ یک شرکت، تا حد بسیار زیادی در مفهوم «برند کارفرمایی» آن شرکت خلاصه می‌شود، ادعای بیراهی نباشد.

به‌نظر می‌رسد، نتیجه ایفای اثربخش نقش‌های مدیریتی و انجام درست کارویژه‌های مدیران در هر شرکتی، خود را در میزان جذابیت برند کارفرماییِ آن شرکت نشان می‌دهد. برند کارفرمایی نیز تا حد بسیار زیادی به ارزش‌های پیشنهادی کارفرما (Employer Value Proposition (EVP)) بستگی دارد.

ارزش پیشنهادی کارفرما، شامل مزایای اصلی شرکت شما است که برند کارفرمای شرکت را تشکیل می‌دهد. در واقع این مفهوم، وعده‌ای است بین کارفرمای یک شرکت و یک متقاضیِ بالقوه کار در آن شرکت. این بدان معناست که شرکت و فرهنگ شرکت شما، در ازای استعداد، مهارت و تجربه کارکنان، چه چیزی می‌تواند به آن‌ها ارائه دهد.

ارزش‌های ارائه شده توسط کارفرما، نه‌تنها بر کیفیت زندگی کاری کارکنان و جذابیت برند کارفرمایی اثرگذار بوده، بلکه موجبات نگهداشت کارکنان شایسته شرکت را نیز فرآهم می‌آورد.

مخاطبان این ارزش‌های پیشنهادی، شاغلان فعلی شرکت و کارجویانِ بالقوه آن شرکت در بازار کار است. نظرسنجی‌ها و پیمایش‌های حرفه‌ای در خصوص احصای ادراک‌ این مخاطبان، در حوزه نظریه و عمل مدیریت منابع انسانی کشورمان و در دو سال گذشته، توسط تیم حرفه‌ای کاربوم، انجام گرفته است.

پیمایشی که مبتنی بر مفهوم ارزش پیشنهادی کارفرما، به شناسایی جذاب‌ترین برندهای کارفرمایی در شرکت‌های ایرانی، پرداخته است.

در پیمایش مذکور، این شاغلان و کارجویان بوده‌اند که بر اساس تجربه زیسته خود از کنشِ کارفرمایان ایرانی، پیرامون میزان جذابیت ارزش پیشنهادی آن‌ها اظهارنظر کرده‌اند. مشارکتِ ۲۰۰۰۰ نفر در ۳۱ استان و در ۲۶۰ شهر کشور، آن‌هم با روش‌شناسی‌ای دقت‌مند و سخت‌گیرانه توسط تیمی حرفه‌ای، خود حاکی از میزان جذاب بودن این گزارش و نتایج و یافته‌های ارزشمند آن است.

خرسندیم که این پژوهشِ خوب برای بار دوم به‌ثمر نشسته است. بر این باوریم که نتایج این پیمایش، رهنمودهای زیادی چه برای کارجویان و چه برای کارفرمایان دارد.
شاید این گزارش از مصادیق بارزِ فرآهم آوردن زمینه‌های پیاده‌سازی مدیریت منابع انسانی شاهدمحور در کشورمان باشد و اهمیت داده‌ها و شواهدِ خوب‌تحلیل‌شدهِ آماری را در اتخاذ تصمیم‌های اثربخشِ مدیریتی بیشتر نشان دهد.

«اچ آر یار»، با کمال تواضغ از شما دعوت به‌عمل می‌آورد، اگر تجربه داشتن یک زندگیِ شغلیِ معنادار و اتخاذ تصمیم‌های درست در مدیریت و برنامه‌ریزی توسعه فردی و مسیر پیشرفت شغلی‌، برایتان مهم است، حتما این گزارشِ دقیق و نافع را با کلیک در اینجا مطالعه بفرمایید.

همچنین از کارفرمایان عزیز دعوت می‌کنیم اگر به ایجاد زندگی شغلیِ خوب، برای اصلی‌ترین سرمایه‌های خود در سازمان اهمیت می‌دهند و به دنبال جذاب‌تر شدن محیط‌های کاری خود برای کارکنان با استعداد و شایسته فعلی و متقاضیانِ شغلی بالقوه در بازار کار هستند، گوشه چشمی به نتایج این پژوهش داشته باشند.

با «اچ آر یار» همراه باشید.

   ارسال دیدگاه

ایمیل شما هرگز برای مقاصد تجاری یا تبلیغاتی بکار نمی رود. *

 


کاربرانی که به تازگی به ما پیوسته اند

matildaruby061matildaruby061
sepideh.sobhanisepideh.sobhani
tamikanuttertamikanutter
camillaschulzecamillaschulze
ZALuhZALuh
mehrdadmalijimehrdadmaliji
Azadi.mmAzadi.mm
ajdari54@gmail.comajdari54@gmail.com
rezasarafrazirezasarafrazi
bryantbramlettbryantbramlett