زمان مناسب برای طرح بحث حقوق و دستمزد در مصاحبه استخدامی

وقتی که می‌خواهید شغلی را به دست آورید، بحث خود را با میزان حقوق و دستمزد شروع نکنید تا اینکه آن را در زمان درست مطرح کنید.

معمولاً شرکت‌ها افرادی که پول و میزان حقوق و دستمزد را به عنوان نخستین دغدغه خود مطرح می‌کنند، کمتر استخدام می‌کنند. شرکت‌ها پیش از هر چیز می‌خواهند بدانند که شما چه کمکی می‌توانید به آنها بکنید نه آنکه چه چیزی می‌خواهید. 

تا زمانی که پیشنهادی در مورد میزان حقوق و دستمزد از طرف شرکت دریافت نکرده‌اید، در مورد این مسئله صحبت نکنید.

بهترین زمان برای طرح مسئله حقوق و دستمزد در یک مصاحبه استخدامی، وقتی است که شما اهرمی در دست دارید و این اهرم می‌تواند شما را در به دست آوردن سطح حقوقی که می‌خواهید موفق کند.برای مثال وقتی که در جریان مصاحبه به این نتیجه رسیدید که دارای ویژگی‌ای هستید که شرکت به آن نیازمند است، می‌توانید از این ویژگی یا مهارتی که برای شرکت مهم است برای تعیین حقوق خود به عنوان اهرم، استفاده کنید. 

هرچند ممکن است که پیش از مصاحبه و یا در طول آن از شما درباره سطح حقوق مورد نظرتان سؤال شود. در این مورد سعی کنید پاسخی حرفه‌ای به این پرسش دهید. برای مثال می‌توانید بگویید که «حقوق و دستمزدم قابل مذاکره است». اگر شرکت برای داشتن پاسخ شما اصرار کرد، آنگاه پاسخ خود را کمی مشخص‌تر کنید. برای مثال می‌توانید بگویید که «من در حال حاضر برای شغلی که دارم، X ریال دریافت می‌کنم، اما شغلی که داریم در موردش صحبت می‌کنیم، با شغل فعلی متفاوت است». 

اگر همچنان مدیری که با آن دارید مصاحبه می‌کنید اصرار داشت تا پاسخ دقیق شما را داشته باشد، در این صورت می‌توانید بگویید: « برای شغلی که در حال انجام مصاحبه استخدامی آن هستم، X ریال به عنوان دریافتی می‌خواهم». این جمله شما و مقداری که پیشنهاد می‌دهید، در واقع جایگاهی که شما برای خود در بازار متصور هستید را نشان می‌دهد. 

بنابراین سعی کنید در پاسخ به سؤال مصاحبه‌کنندگان در مورد میزان حقوق و دستمزد، زمان طرح سؤال را در نظر بگیرید و با توجه به اینکه این سؤال در کدام مرحله از زمان مصاحبه استخدامی مطرح می‌شود، از استراتژی‌های مختلفی برای پاسخ به آن استفاده کنید.

   ارسال دیدگاه

ایمیل شما هرگز برای مقاصد تجاری یا تبلیغاتی بکار نمی رود. *

 


کاربرانی که به تازگی به ما پیوسته اند

syreetawilcox3syreetawilcox3
rezahajighasemirezahajighasemi
AbbasqorbaniAbbasqorbani
nimafadenimafade
Parisa peyroviParisa peyrovi
OlgablideOlgablide
SARHANGISOHEIL@gmail.comSARHANGISOHEIL@gmail.com
rezaei_aslanrezaei_aslan
GlennahoureGlennahoure
keithcuming163keithcuming163