جان کاتر

جان کاتر (John P. Kotter) متولد سال ۱۹۴۷ و استاد دانشگاه هاروارد است. او در ۳۳ سالگی به درجه استاد تمامی نائل شد. او در سال ۱۹۶۸ لیسانس خود را از دانشگاه ماساچوست با مدرک مهندسی الکترونیک و سپس در سال ۱۹۷۰ مدرک کارشناسی ارشد مدیریت را اخذ کرد. بعد از این وی درجه دکتری خود را در رشته سیاستگذاری کسب و کار از دانشگاه هاروارد در سال ۱۹۷۲ کسب نمود. در همان سالی که فارغ التحصیل از داشنگاه شد، به عضویت دانشگاه هارواد درآمد و در سال ۱۹۸۱ به درجه استاد تمامی نائل گردید و در سال ۲۰۰۱ از دانشگاه به عنوان عضو تمام وقت، بازنشسته شد. کاتر به همراه دو نفر از همکارانش در سال ۲۰۰۸ شرکت مشاوره مدیریت «kotterinternational» را راه اندازی کرد که در زمینه استراتژی، رهبری و تعییرات بزرگ سازمانی مشاوره می دهد.

وی از مشاهیر مدیریت در زمینه رهبری و تغییر سازمانی است. وی ۱۸ کتاب دارد که ۱۲ عنوان از کتاب های او جزو پر فروشترین کتاب‌های آمریکا هستند و به ۱۵۰ زبان دنیا ترجمه شده ‌اند. از کتاب های او  می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

What Leaders Really Do. 1999

The Heart of Change. 2002

Our Iceberg is Melting. 2006

A Sense of Urgency. United States: Harvard Business School Publishing. 2008

Managing Your Boss. 2008

Buy-In: Saving Your Good Idea from Getting Shot Down, 2010

Accelerate: Building Strategic Agility for a Faster-Moving World. 2014

 

سخنرانی‌های او در زمینه رهبری و مدیریت تغییر بی نظیر است. ویدئو آموزشی با عنوان «Succeeding in a Changing World» جزو بهترین ویدئوهای آموزشی توسط Training Media Review به حساب می‌آید. اغلب ویدئوهای آموزشی او که در یوتیوپ هم در دسترس است، جزو ویدئوهای آموزشی برتر برای مدیران ارشد است. او جزو ۵۰ متفکر مدیریت منابع انسانی و مدیریت در چند سال اخیر است.

 

برای اطلاعات بیشتر به www.kotterinternational.com/aboutus/bios/john-kotter مراجعه نمایید.

   ارسال دیدگاه

ایمیل شما هرگز برای مقاصد تجاری یا تبلیغاتی بکار نمی رود. *

 


کاربرانی که به تازگی به ما پیوسته اند

jeffereyhutchesojeffereyhutcheso
Fermesk2Fermesk2
babaali20babaali20
StudentStudent
gayled986442gayled986442
0914997845409149978454
hkhk
gradymarden9gradymarden9
corrinefrankecorrinefranke
nydiacedillonydiacedillo