سه کار برای اعتمادسازی

راه کار شرکت ها برای اعتمادسازی در زمان‌های سخت چیست؟ اگر کارکنان به شرکت اعتماد داشته باشند، معمولا به مدیرانشان هم اعتماد می کنند. کار سختی نیست، تنها باید سه رفتار زیر را از خود بروز دهید:

 

۱- شفافیت ایجاد کنید: حقیقت را بگویید به نحوی که افراد بتوانند خودشان درستی آن را بررسی و تایید کنند. هرچه سطح اعتماد پایین تر باشد، شفافیت، اهمیت بیشتری می‌یابد. چون کارکنان به آنچه نتوانند ببینند، اعتماد نمی کنند. پس بگذارید آن را ببینند. هوارد شولتز، بنیانگذار شرکت استارباکز در این باره می گوید: در دهه ۱۹۶۰ اگر محصول جدیدی را معرفی می کردید، ۹۰ درصد از افرادی که برای اولین بار آن را می دیدند، وعده های شرکت را باور می کردند. اما اگر همان کار را ۴۰ سال بعد یعنی در سال ۲۰۰۰ انجام دهید، کمتر از ۱۰ درصد مردم گفته های شما را باور می کنند.

۲- به تعهدات خود عمل کنید: عمل نکردن به وعده ها اعتماد را به سرعت از بین می برد. وقتی عملکرد شما با قول و قرارهایتان یکی نباشد، احساس ناامیدی ایجاد می کند و در نهایت به بی اعتمادی منجر می شود. به یاد داشته باشید که اطلاعات شما نیز مثل دیگران در گوگل قابل دستیابی است. نیروی کار آنده شما به راحتی می توانند در عرض چند ثانیه سابقه های بدقولی شما را استخراج کنند. پس در مورد تعهداتی که داده اید مراقب باشید و به تعهداتی که داده اید عمل کنید.

۳- اعتماد کنید: یکی از بهترین راه های اعتماد سازی گسترش اعتماد است. با وجود این بسیاری از مدیران از اعتماد کردن خودداری می کنند چون فقط به خودشان اعتماد دارند. اما مشکل کجاست؟ مشکل اینجاست که بی اعتمادی امری متقابل است، وقتی که دیگران به شما اعتمادی ندارند شما هم تمایل ندارید به دیگران اعتماد کنید.

   ارسال دیدگاه

ایمیل شما هرگز برای مقاصد تجاری یا تبلیغاتی بکار نمی رود. *

 


کاربرانی که به تازگی به ما پیوسته اند

jeffereyhutchesojeffereyhutcheso
Fermesk2Fermesk2
babaali20babaali20
StudentStudent
gayled986442gayled986442
0914997845409149978454
hkhk
gradymarden9gradymarden9
corrinefrankecorrinefranke
nydiacedillonydiacedillo