شکار استعدادها از زبان مدیران منابع انسانی

همواره میان شرکت‌ها برای جذب سرآمدترین استعدادها و بهترین متخصصان حرفه‌ای در هر شغلی، رقابت شدید وجود دارد.

بنابراین دشواری‌های زیادی در جذب و استخدام حرفه‌ای‌هایی که بهترین استعدادهای رشته و حرفه خود محسوب می‌شوند و سال‌ها در حرفه خود به کسب تجربه پرداخته‌اند، برای مدیران منابع انسانی وجود دارد. این حرفه‌ای‌ها کسانی هستند که نیاز نیست برای آنکه آن‌ها را به مرحله ارزش‌آفرینی در شرکت برسانید، روی آن‌ها سرمایه‌گذاری کنید و به آن‌ها آموزش دهید. این حرفه‌ای‌ها کسانی هستند که از همان روزهای نخست که بتوانید آن‌ها را جذب و استخدام کنید، ارزش‌افزوده خود را در شرکت نشان خواهند داد.

کمیابیِ حرفه‌ای‌های سرآمد، به خصوص در ایران، بیشتر به چشم می‌خورد. اما فراغ از آنکه شرکت شما در چه صنعتی مشغول به فعالیت است، همواره برای پر کردن پست‌هایی، با چنین مشکلی روبرو خواهید بود. یعنی فقط تعداد بسیار اندکی از متقاضیان استخدام که در بازار کار وجود دارند، دارای ویژگی‌های سرآمدی و حرفه‌ای بودن هستند.

مدیریت استعداد

بنابراین، سؤال اینجاست که برای استخدام موفق چنین استعدادهایی چه رویکردی را باید پیش گرفت؟

نکاتی که در اینجا می‌خواهیم مطرح کنیم، نتیجه مصاحبه با ۵۰ مدیر منابع انسانیِ موفق است که در گذشته با چنین مسئله‌ای روبرو بوده‌اند و برخی از آن‌ها هنوز دست به گریبان این مشکل هستند. نتیجه این مصاحبه‌ها در قالب شش نکته کاربردی برای پاسخ به این سؤال است:

 

مطمئن باشید محتوای بی ارزشی را ویژه نمی کنیم. برخی از مطالب یا منابع سایت برای اعضای ویژه قابل مشاهده است. اگر واقعا مشتاق هستید و فکر می کنید برای شما مفید است، لطفا وارد شوید تا بتوانید حساب خود را شارژ کنید و ادامه این محتوای کاربردی را مشاهده فرمایید

 

   ارسال دیدگاه

ایمیل شما هرگز برای مقاصد تجاری یا تبلیغاتی بکار نمی رود. *

 


کاربرانی که به تازگی به ما پیوسته اند

matildaruby061matildaruby061
sepideh.sobhanisepideh.sobhani
tamikanuttertamikanutter
camillaschulzecamillaschulze
ZALuhZALuh
mehrdadmalijimehrdadmaliji
Azadi.mmAzadi.mm
ajdari54@gmail.comajdari54@gmail.com
rezasarafrazirezasarafrazi
bryantbramlettbryantbramlett