۹ نکته برای تعدیل نیرو

در این روزهای بد اقتصادی و بیماری همه گیر کرونا، خیلی از شرکت ها ورشکست شده اند و بسیاری دست به کاهش نیرو زدند تا چرخ کسب و کارشان بچرخد. تعدیل نیرو اتفاق آسانی برای کارفرمایان و کارکنان نیست و باید با دقت و ظرافت انجام شود تا آسیب های دیگری به فردی که تعدیل می شود وارد نشود:

۱٫ برای صحبت با ایشان آمادگی داشته باشید: از قبل برای اینکه چه چیزی بگویید و دلیل این کار چیست آماده باشید و در جلسه با کلمات بازی نکنید. این یک تصمیم مهم برای هر دو طرف است.

۲٫ ارتباط را نگه دارید: حتی بعد از رفتن او ارتباط خود را با او در شبکه های اجتماعی حفظ کنید و نشان دهید همه درها با رفتن او بسته نمی شود.

۳٫ برای جابجایی به او کمک کنید: او را راهنمایی کنید، رزومه اش را برای دوستان خود بفرستید و معرفی نامه ای از رضایت شرکت به او بدهید تا به کارفرمایان جدید ارائه کنند.

۴٫ صریح باشید ولی بی رحم نباشید: نه خیلی نرم و نه خیلی بی رحم. صاف و واقعی با بیان واقعیت های کسب و کار دلیل این تصمیم را به او توضیح دهید.

۵٫ از قبل تذکر دهید: حداقل یک ماه قبل آمادگی به کارکنان دهید که ممکن است افراد با عملکرد پایین تعدیل شوند تا واقعا افراد با عملکرد پایین تعدیل شوند.

۶٫ برنامه کوتاه و بلندمدت: در برنامه کوتاه مدت به آنها مثلا یک پکیج کمک مالی یک ماهه برای پیدا کردن شغل جدید ارائه کنیم. و در بلندمدت به او مشاوره بدهیم و اگر نیاز به روانشناس و مشاوره روحی داشت بگذاریم از امکانات شرکت استفاده کند.

۷٫ بین شخص و موضوع تعدیل تفاوت قائل شویم: هیچ وقت ما شخصی را به خاطر خودش تعدیل نمی کنیم بلکه به خاطر عملکردش تعدیل می کنیم.

۸٫ حواستان به زمان باشد: برای این کار جلسه ای در کمال احترام ترتیب دهید. بعد از ظهر بهتر از صبح است که منجر به ایجاد فضای بد در کل شرکت در ادامه روز نشود. البته چهارشنبه غروب زمان مناسبی نیست که فردایش برای امور اداری امکان انجام امور باشد.

۹٫ به احساسات آنها توجه کنیم: احتمالا در برابر سایر کارکنان و خانواده احساس خجالت می کند و دوست ندارد به دیگران این موضوع را توضیح دهد. برای پیدا کردن کار جدید به او کمک کنید.

   ارسال دیدگاه

ایمیل شما هرگز برای مقاصد تجاری یا تبلیغاتی بکار نمی رود. *

 


کاربرانی که به تازگی به ما پیوسته اند

matildaruby061matildaruby061
sepideh.sobhanisepideh.sobhani
tamikanuttertamikanutter
camillaschulzecamillaschulze
ZALuhZALuh
mehrdadmalijimehrdadmaliji
Azadi.mmAzadi.mm
ajdari54@gmail.comajdari54@gmail.com
rezasarafrazirezasarafrazi
bryantbramlettbryantbramlett