راه درست مخالفت با مدیر

اگر با نظر مدیر خود در مورد چیزی مخالف هستید نیازی نیست که از این موضوع وحشت زده شوید یا از آن عقب نشینی کنید.

می توانید به شکل ساختارمندی و با نشان دادن احترام به نقطه نظر مدیر خود، نشان دهید که دستیابی به نتایج سازمان برای شما تا چه اندازه اهمیت دارد. در زمان مخالفت ۴ نکته زیر را به داشته باشید:

۱٫ باید تلاش کنید که نشان دهید مایل به همکاری هستید و نظرات خودتان را به طور مستقیم به اهداف و ترجیحات مدیر پیوند دهید. برای مثال بگویید که «من نگرانی شما را درباره برنامه جدید درک می کنم. باید بگویم که من نیز در مورد آن نگران بودم اما با کمی تحقیق در مورد این برنامه، متوجه شدم که اجرای آن عایدات زیادی برای سازمان به همراه خواهد داشت ….».

۲٫ به خاطر داشته باشید که در مخالفت با مدیر، پیشنهادهایی برای انجام داشته باشید و صرفاً به لیست کردن اعتراضات خود نپردازید.

۳٫ به طور مشخص نشان دهید که چطور نظرتان می تواند از بروز مشکلات پیشگیری کند. برای این کار داده هایی را نشان دهید که ثابت کند دلایل مخالفت شما مبتنی بر واقعیت ها و شواهد است نا بر اساس احساس شما.

۴٫ همواره سعی کنید گزینه های مختلفی را ارائه کنید و حق انتخاب طرف مقابل را بالا ببرید. ارائه پیشنهادات مختلف نشان از انعطاف پذیری شما خواهد داشت و مدیرتان را نیز به انعطاف پذیری دعوت خواهد کرد. 

   ارسال دیدگاه

ایمیل شما هرگز برای مقاصد تجاری یا تبلیغاتی بکار نمی رود. *

 


کاربرانی که به تازگی به ما پیوسته اند

jeffereyhutchesojeffereyhutcheso
Fermesk2Fermesk2
babaali20babaali20
StudentStudent
gayled986442gayled986442
0914997845409149978454
hkhk
gradymarden9gradymarden9
corrinefrankecorrinefranke
nydiacedillonydiacedillo