ساعات کاری خود را شناور کنید

امروزه کارکنان دیگر شبیه به گذشته نیستند و شما به عنوان کارفرما باید نسبت به فرصت‌های نهفته در این واقعیت جدید رویکردی باز داشته باشید. ساعات کاری انعطاف پذیر یکی از یکی از اثربخش‌ترین ایده‌های شیوه کاری است که طی سال‌های گذشته مورد استفاده قرار گرفته است. تقریبا ۱۲ سال پیش در آمریکا ۲۹ میلیون نفر از کارکنان تمام وقت از برنامه کاری انعطاف پذیر استفاده می‌کردند ولی در ایران شرکت‌های معدودی از این شیوه کاری بهره می‌برند.

 

اجازه بدهید داستانی را برای شما تعریف کنم که اهمیت این ایده را نشان بدهد. در شهر سنت‌جو کالفرنیای آمریکا خیابانی به نام بلوار استیون وجود دارد. این خیابان یکی از بزرگترین مراکز معاملات خودرو در دنیا است. همانطور که حدس می‌زنید رقابت شدیدی برای جذب فروشنده‌های خوب در این خیابان وجود دارد. در یکی از بنگاه‌های این خیابان فروشنده‌ای متبحر و سرآمد مشغول به کار بود. او به تازگی از همسرش را از دست داده بود. بعد از فوت همسرش متوجه شد که بخاطر رساندن فرزندش به مهدکودک نمی‌تواند ساعت ۸٫۳۰ صبح به محل کارش برسد. وی تلاش کرد درباره مشکل خود با مدیرش صحبت کند و این پاسخ را شنید: «به نظرم این مساله شخصی خودت است، در اینجا همه ساعت ۸٫۳۰ کارشان را شروع می‌کنند. همیشه اینطور بوده و خواهد بود».  

این پدر چاره‌ای نداشت جز اینکه دنبال کار دیگری بگردد. با مدیر یکی از بنگاه‌های رقیب تماس گرفت و او را ذوق‌زده کرد. مدیر بنگاه جدید می‌گوید که «من دو گزینه بیشتر نداشتم، یا باید اجازه می‌دادم بهترین فروشنده ممکن از دستم برود یا باید می‌گذاشتم او صبح‌ها نیم ساعت دیرتر به سرکار بیاید و بعداز ظهرها نیم ساعت دیرتر از برود و آن را را جبران کند. اصلا احتیاج به فکر کردن نداشت». این پدر با پیوستن به این شرکت تمام رکوردهای قبلی را شکست و مدیرش می‌گوید «احساس می‌کنم این عملکرد نتیجه توجهی است که ما برای شرایط خاص وی قائل شدیم».

اگر می‌خواهید کارمندان خوب و مستعد خود را به خاطر ساعات کاری خشک و غیرمنعطف از دست ندهید و یا اینکه از جذب افراد مستعد باز نمانید، شما هم به فکر شناور کردن ساعات کاری خود باشید. حواستان باشد که از روش مناسب و ساعات مناسب برای شناور کردن ساعات استفاده کنید تا دچار هرج و مرج و کندی کار نشوید.

   ارسال دیدگاه

ایمیل شما هرگز برای مقاصد تجاری یا تبلیغاتی بکار نمی رود. *

 


کاربرانی که به تازگی به ما پیوسته اند

julietfairchildjulietfairchild
StabrovDaTStabrovDaT
alifazelialifazeli
a.saberia.saberi
ralphmccurdy898ralphmccurdy898
julieblanton006julieblanton006
Dr.esmaeiliDr.esmaeili
ThomasCapThomasCap
alisongilmeralisongilmer
Arash2236Arash2236