پنج موردی که باید با کارکنان در موردشان حرف بزنید

>کارکنان دوست دارند که موفق باشند، اما آنها برای کسب موفقیت و توسعه تخصص خود  نیازمند راهنمایی و تعیین جهت هستند.

در میان پنج مورد مهم وجود دارد که مدیران باید در مورد آنها با کارکنان خود صحبت کنند تا از این طریق بر اعمال و نتایج آنها اثر بگذارند و زمینه های موفقیت آن را تضمین کنند. 

۱٫ انتظارات عملکردی: برای دستیابی به عملکرد عالی، بیان روشن انتظارات از کارکنان بسیار حیاتی است. برای تعیین این انتظارات از جهت‌گیری استراتژیک شرکت آغاز کنید و انتظارات عملکردی از کارکنان خود را در این راستا تعیین کنید. تعیین جهت استراتژیک و ارتباط دادن آن به تمام سطوح سازمانی یکی از مسئولیت‌های اساسی هر مدیری است. برای آنکه مطمئن شوید به همان جایی می روید که قرار است بروید از مدلهای اندازه گیری و ارزیابی عملکرد استفاده کنید. واضح و شفاف انتظارات خود را توضیح دهید و به کارکنان در برآوردن آنها کمک کنید. 

۲٫نحوه پیشرفت کار: با کارکنان خود در مورد جریان کاری و نحوه پیشترفتشان در انجام انتظارات عملکردی صحبت کنید. مدیران باید به شکل منظم و در دوره های زمانی مشخص با کارکنان خود در مورد نحوه انجام کارشان و چالش های احتمالی پیش رو، به صحبت و گفتگو بپردازند. مفهوم مربیگری در ایجاد این گفتگو بسیار حائز اهمیت است. مدیران به عنوان مربی باید به کارکنان در درک شرایط کاریشان و در چگونگی انجام کارشان کمک کنند. ارائه بازخورهای مثبت به کارکنان و حمایت از آنها در دست یافتن به انتظارات عملکردی از عناصر اساسی است که به کارکنان در دستیابی به موفقیت کمک می کند. 

۳٫ ارزیابی عملکرد: به بررسی و ارزیابی عملکرد کارکنان بپردازید. فرآیند ارزیابی عملکرد باید ساده باشد. در اینجا باید به این سوالات پاسخ دهید که آیا کارکنان آنچه را که به آنها گفته شده است را انجام می دهند؟ آیا چیزی بیشتر از آن و یا کمتر از انتظارات انجام می دهند؟ برای این ارزیابی باید از نگاه مدیر، همکاران، شرکا و مشتریان به عملکرد کارکنان خود توجه داشت. با این کار از این امر اطمینان حاصل می شود که کارکنان در مسیر درستی و به شکل درستی انتظارات عملکردی را پاسخ خواهند داد. در صورتی که کارکنان عملکردی کمتر از حد انتظارات داشتند، باید با برنامه های رسمی مدیریت عملکرد به آنها در حداکثر کردن عملکردشان کمک کرد. 

۴٫پرداخت عادلانه و رقابتی: به کارکنان پرداخت عادلانه و رقابتی داشته باشید. پرداخت عادلانه و رقابتی به دنبال ارزیابی عملکرد کارکنان، فرهنگ پرداخت مبتنی بر عملکرد را در سازمان تقویت می کند. بسیاری از مشکلات مربوط به حقوق و دستمزد ناشی از عدم توانایی مدیران در عجین کردن کارکنان و ایجاد ارتباطات اثربخش با با آنها است. فقدان این دو عامل باعث می شود که کارکنان ارتباط بین عملکرد و حقوق و دستمزد را نادیده بگیرند. در پرداخت بین عملکرد خوب و بد تفاوت قائل شوید و سطح حقوق و دستمزد را با سطح پرداخت در بازار کاری مقایسه و جنبه رقابتی بودن آن را حفظ کنید. 

۵٫ ترسیم آینده شغلی: با کارکنان در مورد آینده کاری آنها صحبت کنید و آینده روشنی را برای آنها ترسیم کنید. برای آینده آنها برنامه ریزی کنید و نقشه راه رسیدن به آینده را برای آنها نشان دهید. برنامه‌های توسعه فردی، توسعه کارراهه، و برنامه‌های جانشینی از مکانیسم هایی هستند که در ترسیم این آینده برای کارکنان به مدیران کمک می کنند. 

بنابراین برای داشتن کارکنان توسعه یافته ای که عملکرد خوبی داشته، پیوسته در حال یادگیری باشند و توانایی مدیریت تغییرات را برای رسیدن به آینده ای روشن دارند، توجه به پنج نکته کلیدی فوق اساسی است

   ارسال دیدگاه

ایمیل شما هرگز برای مقاصد تجاری یا تبلیغاتی بکار نمی رود. *

 


کاربرانی که به تازگی به ما پیوسته اند

omid_ghorbaniomid_ghorbani
ugploren810195ugploren810195
zolghadrimzolghadrim
khatereh.mohammadii@gmail.comkhatereh.mohammadii@gmail.com
NOURBAKHSHNOURBAKHSH
kandismulgrave5kandismulgrave5
rosariakovach6rosariakovach6
love httpsgoogle.comsearh zikizo7love httpsgoogle.comsearh zikizo7
horshabanpourhorshabanpour
ruajamel43ruajamel43