مصاحبه استخدامی: می توانید بهترین مصاحبه گر دنیا باشید

شما چه جور مصاحبه گری هستید؟ ایا ساعت ها وقت صرف آماده کردن مصاحبه های خود می کنید؟ آیا رزومه و سوابق شغلی را قبل از مصاحبه به دقت بررسی می کنید؟

سوال های خود را از پیش می نویسید و آن قدر روی آنها کار می کنید که کاملا مشخص و دقیق باشند؟ یا از ان مصاحبه کننده هایی هستید که آنقدر گرفتارید که فقط وقتی به یاد سوال ها می افتید که منشی تان به شما خبر می دهد که متقاضی کار، بیرون دفتر شما منتظر نشسته است؟

راز موفقیت در مصاحبه این است که به طور جدی برای آماده کردن خود پیش از مصاحبه وقت بگذارید. فکر کنید خودتان می خواهید استخدام شوید. مطمئنا از قبل خودتان را برای مصاحبه آماده می کردید، الان هم همین کار را کنید.

مهمترین بخش مصاحبه، سوالات و پاسخ های متقاضی است. اگر سوال درست طرح کنید جواب درست می گیرید و از سوال های مبهم جواب های مبهم دریافت می کنید. معمولا سوال های مطرح شده در مصاحبه در چهار گروه زیر تقسیم بندی می شوند:

۱- چرا به اینجا آمده اید؟ سوال مهمی است. خوب است که بدانید چرا شما را انتخاب کرده است.

۲- فکر می کنید چه کار می توانید برای ما کنید؟ متقاضی نباید فکر کند که شما فقط باید به سوالات دستمزدی او پاسخ دهید. او باید بتواند مفید بودن خود را به شما ثابت کند.  

۳- شما چه جور آدمی هستید؟ اگر او را استخدام کنید باید ساعات زیادی را در کنار او سپری کنید، پس روی ویژگی های رفتاری و شخصیتی او دقت کنید.

۴- چقدر حقوق و دستمزد می خواهید؟ شاید بهترین شخص ممکن را پیدا کرده باشید اما اگر نتوانید از پس دستمزد او برآیید چه فایده.

بایدها در مصاحبه

– صبح روزی که با متقاضی مصاحبه دارید، رزومه او با دقت مطالعه کنید.

– شرح وظایف مورد نظرتان را کاملا و به دقت بررسی کنید.

– سوالات خود را قبل از مصاحبه لیست کنید.

– ترتیبی بدهید که فضای مصاحبه برای هر دو مناسب باشد.

– یادداشت های زیادی بردارید.

(همچنین ببینید: راهنمای انجام مصاحبه استخدامی) حالا دیگر مطمئن هستید که سوال های شما مهم ترین ابزار برای تشخیص صلاحیت متقاضی است. از سوال کردن خسته نشوید آن قدر بپرسید تا مطمئن شوید تمام اطلاعات لازم را برای تصمیم گیری در اختیار دارید

   ارسال دیدگاه

ایمیل شما هرگز برای مقاصد تجاری یا تبلیغاتی بکار نمی رود. *

 


کاربرانی که به تازگی به ما پیوسته اند

omid_ghorbaniomid_ghorbani
ugploren810195ugploren810195
zolghadrimzolghadrim
khatereh.mohammadii@gmail.comkhatereh.mohammadii@gmail.com
NOURBAKHSHNOURBAKHSH
kandismulgrave5kandismulgrave5
rosariakovach6rosariakovach6
love httpsgoogle.comsearh zikizo7love httpsgoogle.comsearh zikizo7
horshabanpourhorshabanpour
ruajamel43ruajamel43