آیا متقاضی با فرهنگ شرکت سازگار است؟

تناسب و سازگاری با فرهنگ سازمانی، همانند چسبی است که اعضای سازمان را در کنار هم نگه می‌دارد. به همین دلیل، این خصوصیت، یعنی سازگاری افراد با فرهنگ سازمانی، عامل مهمی است که باید در مصاحبه‌های استخدامی و در جریان ارزیابی متقاضیان استخدام، مورد بررسی قرار گیرد. پتر دراکر در اهمیت فرهنگ سازمانی می گوید:

images (1)

نکته حائز اهمیت آن است که استخدام افراد سازگار با فرهنگ سازمانی، لزوماً به معنای استخدام افراد مشابه نیست. ارزش‌ها و نگرش‌ها و خصوصیت‌هایی که فرهنگ سازمانی یک شرکت را تشکیل می‌دهد، می‌تواند و باید در تنوعی غنی از نیروهای کاری بازتاب یابد.

اما سؤال آن است که برای سنجش و ارزیابی میزان سازگاری متقاضیان استخدامی با این ارزش‌ها و خصوصیات اصلیِ تشکیل دهنده فرهنگ سازمانی، چه سؤال‌هایی باید توسط مصاحبه‌شوندگان یا مدیران و متخصصان منابع انسانی حین جلسه استخدامی پرسیده شود. در اینجا به برخی از این سؤال‌ها اشاره می‌شود:

  • چه نوع فرهنگ سازمانی را ترجیح می‌دهید و حس می‌کنید که می‌توانید در آن رشد کنید؟
  • شما به چه ارزش‌هایی جذب می‌شوید و محیط کاریِ ایده‌آل شما چه نوع محیطی است؟
  • چرا می‌خواهید اینجا کار کنید؟
  • براساس آنچه که از سازمان ما می‌دانید، فرهنگ سازمانیِ آن را چگونه توصیف می‌کنید؟
  • چه ارزش هایی در شرکت قبلی شما خوب بود که دوست دارید در شرکت ما هم باشد؟
  • درباره وضیعتی بگویید که در سازمانی حس می‌کردید با فرهنگ آن سازگار نیستید. توضیح دهید که چرا حس می‌کردید با فرهنگ آن سازمان سازگار نبودید؟

سؤال‌های فوق، بخشی از سؤال‌هایی است که می‌توان برای سنجش میزان سازگاریِ متقاضیان استخدام با فرهنگ سازمان، پرسید. البته قبل از هر چیز باید فرهنگ موجود و فرهنگ مورد ترجیح اعضای شرکت خود را بشناسید. برای این منظور می توانید از پرسشنامه فرهنگ سازمانی کویین استفاده کنید. اگر از چارچوب خاصی برای ارزیابی فرهنگ استفاده کنید می توانید سوالات دقیق تری برای ارزیابی فرهنگ ترجیحی متقاضی در زمان استخدام از متقاضیان بپرسید.

   ارسال دیدگاه

ایمیل شما هرگز برای مقاصد تجاری یا تبلیغاتی بکار نمی رود. *

 


کاربرانی که به تازگی به ما پیوسته اند

olliehyltonolliehylton
AsalghasemiAsalghasemi
EROGeafedsEROGeafeds
staceygilfillanstaceygilfillan
lourdeswentzlourdeswentz
terrywbu456189terrywbu456189
AlbertButAlbertBut
katrindww9katrindww9
jenniferecholsjenniferechols
Masikh90Masikh90