شرکت موفق: شانس یا انتخاب

گویی فرهنگ مدرن دچار یک بیماری مسری و لاعلاج شده است. به نظر می رسد اغلب ما به این باور رسیده ایم که هر چه به سرمان می آید و هر رخددادی که تجربه می کنیم، زاییده محیط و حتی شانس است، نا نتیجه ای از اقدامات و نحوه سازمان دهی ما.

این دیدگاه در بخت آزمایی های و قرعه کشی ها، منطقی به نظر می رسد، اما اگر بخواهیم آن را به عنوان یک فلسفه کلی بپذیریم و تمامی اقدامات و تلاش های انسانی نسبت بدهیم، یک دیدگاه ضعیف به زندگی است که حتی تصور اینکه این دیدگاه قرار است به جوانان ما نیز آموزش داده شود، وحشتناک است.

شواهد حاصل از تحقیق جیم کالینز در کتاب “تعالی مبتنی بر انتخاب صحیح” با بررسی ۶۰۰۰ شرکت نشان می دهد “بیشتر رخدادهای پیش روی ما خارج از کنترل ما هستند، زندگی قطعیت ندارد و آینده نامعلوم است” و در زندگی هر انسانی، شانس چه خوب چه بد نقش دارد. اما اینکه می بینیم در یک محیط با شانس برابر، یک سازمان بزرگ می شود و دیگری ناکام می ماند نشان می دهد که شانس یا شرایط محیطی نمی تواند دلیل ریشه ای موفقیت باشد.

MAG-Top10-00-775x500

عوامل تعیین کننده موفقیت یک سازمان نوپا یا یک سازمان بزرگ، حتی در یک محیط پر از عدم قطعیت، در دستان کارکنان آن قرار دارد: “خلاقیت حاصل از تجربه کردن، نظم متعصبانه در همه ارکان شرکت و وسواس سازنده برای مواجه شدن با موقعیت های خطرناک”.

 

ماخذ: برگرفته از کتاب تعالی مبتنی بر انتخاب صحیح، جیم کالینز

   ارسال دیدگاه

ایمیل شما هرگز برای مقاصد تجاری یا تبلیغاتی بکار نمی رود. *

 


کاربرانی که به تازگی به ما پیوسته اند

jeffereyhutchesojeffereyhutcheso
Fermesk2Fermesk2
babaali20babaali20
StudentStudent
gayled986442gayled986442
0914997845409149978454
hkhk
gradymarden9gradymarden9
corrinefrankecorrinefranke
nydiacedillonydiacedillo