شکاف نوآوری: شرکت ها به ایده های کارکنان گوش نمی دهند

اگر شرکت‌تان نیاز به نوآوری دارد باید بدانید که اغلب شرکت‌ها فرصت های نوآوری را با بی اعتنایی به پیشنهادات و ایده‌های کارکنان از دست می‌دهند. تعجب نکنید. بر طبق گزارش (EveryDay Innovation Report) در انگلیس، شرکت‌ها به طور میانگین ۱۸۰۰۰ فرصت را به خاطر گوش ندادن به ایده‌های کارکنان از دست می‌دهند.

نوآوری

بر اساس این گزارش، کارکنان به طور میانگین ۶ ایده در سال به شرکت‌هایشان می‌دهند، ولی کمتر از نیمی از این ایده ها (۴۳%) مورد بررسی قرار می‌گیرد. این در حالی است که

۹۱% مدیران ارشد، ۹۱% از مدیران میانی و ۸۷% از کارکنان با این مسئله موافق هستند که ایده‌های کوچک می‌تواند منجر به تغییرات بزرگ در سازمان شود.

 

از طرفی، بر اساس این گزارش،

بیش از یک سوم (۳۹%) ایده‌هایی که به صورت دقیق مورد کنکاش و بررسی قرار گرفت، در شرکت پیاده شدند و اتفاقا تاثیرات مثبتی بر روند انجام کارها داشته‌اند.

 

نداشتن کانال‌های ارتباطی نواوری مناسب، به نظر برای ایده پردازی در محیط کار مضر هستند. بیش از نیمی (۵۲%) از کارکنان ادعا کرده‌اند که شرکت‌شان پر است از کارکنان ایده پرداز ولی فرایند نظامندی برای به اشتراک گذاری و فیلتر کردن آنها وجود ندارد. بیش از یک سوم (۳۷%) از پاسخگویان گفته اند که ایده‌های به اشتراک گذاشته آنها دیده نمی‌شود یا به آن‌ها اهمیتی داده نمی‌شود، ۲۷% گفته‌اند که علاقه ای به ایده‌های آنها نشان داده نمی‌شود و ۲۷% گفته‌اند که مشوقی برای اینکه ایده‌هایشان را بازگو کنند وجود ندارد.

به طور کلی نزدیک به ۶۰ درصد کارکنان گفته‌اند که ایده‌هایشان مورد توجه قرار نمی‌گیرد.

این آمارها ازشرکت‌های انگلیسی استخراج شده است، مطمئنا در ایران این آمار وخیم‌تر از این حرفاست. شاید سازمان‌هایی که می‌دانند نیاز به نوآوری دارند و تلاش زیادی را هم در این راه کرده‌اند، از این آمارها شوکه شوند. اما واقعیت این است که فرایند نوآوری در سازمان‌ها می بایست تغییر کند و شرکت‌ها مجبور هستند که فرهنگ نوآوری را در بین نقش‌ها و تیم‌های شرکت تقویت کنند.

در گام اول برای نوآوری باید “جو باز نوآوری” در شرکت وجود داشته باشد. می خواهید بدانید جو شرکت شما برای نوآوری باز است یا خیر؟ این ابزار “پرسشنامه سنجش جو باز نوآوری در سازمان” به شما کمک می کند.

اقتباس از : http://www.hrmagazine.co.uk

 

   ارسال دیدگاه

ایمیل شما هرگز برای مقاصد تجاری یا تبلیغاتی بکار نمی رود. *

 


کاربرانی که به تازگی به ما پیوسته اند

matildaruby061matildaruby061
sepideh.sobhanisepideh.sobhani
tamikanuttertamikanutter
camillaschulzecamillaschulze
ZALuhZALuh
mehrdadmalijimehrdadmaliji
Azadi.mmAzadi.mm
ajdari54@gmail.comajdari54@gmail.com
rezasarafrazirezasarafrazi
bryantbramlettbryantbramlett