مهارت های لازم برای کار در خارج از کشور

این روزها با بدتر شدن شرایط اقتصادی خیلی های به فکر کار در خارج از کشور هستند. اما کار کردن در هر کشوری خارج از ایران نیاز به مهارت های خاصی دارد. اگر این مهارت هایی که در ادامه آمده است را دارید، می توانید در یک کشور دیگر موفق باشید:

۱٫ زبان: مهمترین و اولین رکن کار کردن در هر کشوری توانایی برقراری ارتباط از طریق زبان آن کشور است. زبان انگلیسی به غیر از کشورهای انگلیسی زبان تنها یک امتیاز است و اساس کار کردن نیست. برای مثال برای کار در آلمان شما باید حتما زبان آلمانی بدانید و زبان انگلیسی به شما کمک می کند تا فرصت های بهتر کاری پیدا کنید.

۲٫ توانایی سازگاری: اگر جزو افرادی است که کمی طول می کشد تا با شرایط جدید وقف پیدا کنید و وابستگی دارید، از همین الان سعی کنید آگاهانه برای خود تغییر ایجاد کنید تا ذهن شما برای تغییرات بزرگتر آماده شود. توانایی سازگار شدن با فرهنگ کاری و زندگی یکی از ارکان مهم مهاجرت کاری است.

۳٫ تحمل ابهام: وقتی با محیط جدیدی روبرو می شوید، خیلی چیزها برای شما نامفهوم است و نمی توانید آن را درک کنید. اگر تحمل شما در مواجه با ابهام و عدم اطمینان بالا باشد، کمتر کلافه می شوید و می توانید در این شرایط نیز تصمیم بگیرید و رو به جلو حرکت کنید.

۴٫ توانایی از نو شروع کردن: خیلی از مدیران شرکت های داحلی وقتی به حارج از کشور می روند باید از مراتب پایین تر دوباره شروع به کار کنند و به قولی “روز از نو، روزی از نو “. برای گذر از این شرایط باید از خودتان مطمئن باشید که واقعا قصد رفتن را دارید و حاضرید از جایگاه های پایین تر، مجددا زندگی کاری را شروع کنید؟ به این قابلیت مهارت Resiliency می گویند.

قبل از مهاجرت به هر طریقی به این چهار موضوع بیشتر فکر کنید و سعی کنید با سنجیدن این قابلیت ها در خود تصمیم درستی برای مهاجرت بگیرید.

 

   ارسال دیدگاه

ایمیل شما هرگز برای مقاصد تجاری یا تبلیغاتی بکار نمی رود. *

 


کاربرانی که به تازگی به ما پیوسته اند

lucioo7104042lucioo7104042
jeffereyhutchesojeffereyhutcheso
Fermesk2Fermesk2
babaali20babaali20
StudentStudent
gayled986442gayled986442
0914997845409149978454
hkhk
gradymarden9gradymarden9
corrinefrankecorrinefranke