کلید رشد در مسیر شغلی: خود را در محاصره قرار دهید

وقتی در مورد پیشرفت در مسیر شغلی فکر می کنیم همیشه به کارهایی مثل انجام یک پروژه، دوره آموزشی، گوهینامه ها و انتصاب برای موفقیت در این راه فکر می کنیم. اما کلید جای دیگری است:

خود را در محاصره افرادی قرار دهید که شما را به سمت موفقیت هُل می دهند و تشویق تان می کنند تا در راه های جدید قدم بردارید

اما چگونه این افراد را پیدا کنید و چگونه با آنها تعامل کنید؟ نکات زیر شاید بتواند به شما کمک کند:

– در مورد افرادی که الهام بخش شما هستند فکر کنید: این افراد می توانند از جاهای مختلفی باشند. استاد رشته خاص، یک کارآفرین، مخترع، رهبر یک کسب و کار و یا رهبران دولتی. سعی کنید اخبار آنها را دنبال کنید و اگر فرصت دیدنشان را دارید، ملاقاتشان کنید.

– از تعقیب کردن نترسید: جمع های که مرتبط با کارتان را علاقه تان تشکیل می شود، مثل کنفرانس ها، انجمن ها و نشست های تخصصی، مکان های خوبی برای پیدا کردن افرادی است که ممکن است در سطح بالاتری از جایی که شما هستید، باشند.

– هم افرادی را داخل سازمان و هم خارج سازمان انتخاب کنید

– در مورد علت علاقه خود دقت کنید: افرادی هستند که علاقه خود را زندگی می کنند. آنها می توانند به شما در پر کردن فاصله بین واقعیت و آرزو کمک کنند.

– از آنها در مورد اینکه چطور شروع کنید سوال کنید: آنها راهنمایی های خوبی برای اینکه چگونه در زمینه مورد علاقه خودتان رشد کنید، می کنند.

– فعلانه و بدون تعارف از آنها کمک بخواهید.

– صحبت های مهم خود را در جای مناسب انجام دهید: یعنی اینکه اگر می خواهید در مورد تصمیمی اساسی با کسی صحبت کنید، مثلا آن را تلفنی انجام ندهید. سعی کنید در فضایی بدون مزاحمت و بکر مثل کوه، کنار رودخانه و …، سر صحبت را باز کنید و بحث کنید.

– از سوالات مهم فرار نکنید: برای زندگی ام باید چه کار کنم؟ چه کاری انجام می دهم که واقعا دوست ندارم انجام دهم؟ آیا من در مسیر قطب نمای درونی ام قرار دارم؟ آیا آن را به دیگران و خودم نشان می دهم؟ چه کسانی می توانند الهام بخش من باشند؟

فعالانه به دنبال کسانی باشید که به شما کمک می کنند تا بهتر از امروز خودتان شوید. این کلید زندگی با معنا و شاد خواهد بود.

برگرفته از:

The Key to Career Growth: Surround Yourself with People Who Will Push You, HBR.ORG

   ارسال دیدگاه

ایمیل شما هرگز برای مقاصد تجاری یا تبلیغاتی بکار نمی رود. *

 


کاربرانی که به تازگی به ما پیوسته اند

lucioo7104042lucioo7104042
jeffereyhutchesojeffereyhutcheso
Fermesk2Fermesk2
babaali20babaali20
StudentStudent
gayled986442gayled986442
0914997845409149978454
hkhk
gradymarden9gradymarden9
corrinefrankecorrinefranke