چرا ساعت کاری زیاد خوب نیست؟ ۵ دلیل

یکی از چیزهایی که باعث شده نسل جدید، از نسل قبلی سریع تر باشند این است که نه تنها تعادل کار و زندگی برایشان مهم است، بلکه ضروری است. اعتیاد به کار، دچار امراض کاری شدن و مشکلات خانوادگی ناشی از کار زیاد، وقتی از بیرون به آن نگاه می کنیم، اصلا جذاب نیستند.

image

حداقل ۵ دلیل وجود دارد که نشان می دهد زیاد کار کردن و اضافه کاری زیاد ایده خوبی نیست:

۱٫ کاهش بازده: بعضی وقت ها به علت کار زیاد، شما چاره ای ندارید که بیش از ۵۰ ساعت در هفته کار کنید. اما فقط این روزهای شلوغ را بیش از ۵۰ ساعت کار کنید، نه بیشتر. تحقیقات نشان می دهد که کسانی که بین ۴۰ الی ۵۵ ساعت در هفته کار می کنند، عملکرد بسیار بهتری از کسانی که ۶۵ ساعت و یا بیشتر از آن کار می کنند، دارند.

۲٫ اختلال در قضاوت: بعد از ۸ ساعت کار کردن، اشتباهات ناشی از خستگی رو به افزایش می رود و شما محبور می شوید به جای انجام کارهای جدید، روی درست کردن اشتباهات قبلی خود زمان بگذارید. این یعنی اتلاف وقت ارزشمند شما.

۳٫ نداشتن زمان برای ریکاوری: اینکه کار زیاد سلامتی شما را دچار اختلال می کند که حرف تکرازی است. آیا واقعا نمی خواهید به ذهن خود این فرصت را بدهید تا باطری خود را برای فردا شارژ کند؟

۴٫ زمانی که نیاز هست، سرحال به نظر نمی رسید: وقتی زیاد کار می کنید، در زمان های حساس مثل ارائه ها، جلسات مهم، تصمیم گیری خاص و یا مذاکرات نمی توانید بهترین خود را ارائه کنید.

۵٫ اگر از سرعت خودتان کم کنید، دیگران فکر می کنند کم کاری می کنید: همکاران و مدیرتان کم کم به زیاد کار کردن شما عادت می کند و اگر بخواهید سر وقت به خانه بروید، فیلم تماشا کنید و یا با خانواده وقت بگذرانید همه فکر می کنند شما کم کاری می کنید.

 

برگرفته از:

https://www.tlnt.com/5-reasons-why-working-too-many-hours-is-a-bad-idea/

 

   ارسال دیدگاه

ایمیل شما هرگز برای مقاصد تجاری یا تبلیغاتی بکار نمی رود. *

 


کاربرانی که به تازگی به ما پیوسته اند

jeffereyhutchesojeffereyhutcheso
Fermesk2Fermesk2
babaali20babaali20
StudentStudent
gayled986442gayled986442
0914997845409149978454
hkhk
gradymarden9gradymarden9
corrinefrankecorrinefranke
nydiacedillonydiacedillo