بیست نکته برای بهره‌ور شدن!

در نوشتار پرمشغله بودن لزوماً به معنای بهره‌ور بودن نیست گفتیم که پرمشغله‌بودن انتخاب آسانی است. این در حالی است که اگر بخواهیم بهره‌ور باشیم با انتخاب پرچالشی روبرو خواهیم بود. برای بهره‌ور بودن، ۲۰ نکته را در اچ‌ آر یار ارائه خواهیم کرد:

۱) ایمیل‌های خود را بعدازظهر چک کنید و اجازه ندهید که چک کردن ایمیل‌ها تمام زمان کاریِ صبح را از شما بگیرد.

۲) منتظر فرآهم شدن شرایط عالی برای شروع یک پروژه یا کار نباشید، بلکه اقدامی فوری انجام دهید و با بازخوردهایی که دریافت می‌کنید، برنامه را بهبود دهید.

۳) به یاد داشته باشید که اهداف بزرگ، انرژی‌بر هستند، بنابراین آن‌ها را کاملاً شفاف تعیین کنید و هر صبح حدود پنج دقیق آن‌ها را مرور کنید.

۴) تلویزیون را کنار بگذارید. شما با تماشای تلویزیون از وقتی که برای دنبال کردن آرزوهایتان دارید، صرف دیدن سایر افراد موفق می‌کنید و زمان لازم برای برنامه‌ریزی خود را از دست می‌دهید.

۵) برنامه زمانی روزانه منظمی داشته باشید. برای مثال، بدانید کی باید از خواب بیدار شوید، چه زمانی سر کار باشید، چه زمانی استراحت کنید، کی فعالیت ورزشی انجام دهید و از این قبیل موارد.

۶) به‌هم‌ریخته‌گی و شلختگی، استرس‌آور است و این خود ضدبهره‌وری. بنایراین همیشه نظم را در اتاق کارتان برقرار کنید و زمانی را به نظافت و تمیز کردن میز کاری و … اختصاص دهید.

۷) صبح زود بیدار شوید. سعی کنید در جنگ بین خود و رختخوابتان، پیروز باشید. این عادت به شما در نقاط حساس زندگی بسیار کمک خواهد کرد.

۸) از داشتن و شرکت در جلسات متعدد خودداری کنید.

۹) به هر درخواستی «بله» نگویید. تمایلی در ما وجود دارد که برای دوست داشته شدن توسط دیگران، با درخواست‌های آن‌ها موافقت می‌کنیم. اگر مهارت «نه» گفتن را در خود نپرورانید، فاتحه بهره‌وری را خوانده‌اید!

۱۰) هر آنچه را که در آن و انجام آن خوب نیستید، برون‌سپاری کنید و بر نقاط قوت خود متمرکز شوید.

۱۱) از انجام وظایف متعدد و تبدیل شدن به فردی چندوظیفه‌ای اجتناب کنید. سعی کنید ناحیه تمرکز خود را بیابید و همه وظایف خود را به آن ناحیه هدایت کنید.

۱۲) از نظر جسمی و فیزیکی متناسب باشید. تناسب فیزیکی انرژی زیادی را برای تمرکز و خلاقیت فرآهم خواهد کرد که بهره‌وری را ارتقاء خواهد داد.

۱۳) ورزش کنید. به اندازه بیست دقیقه در وقت صبح و یا ساعت ۶ یا ۷ عصر به بعد، به این کار اختصاص دهید. این فعالیت ورزشی در بهبود بهره‌وری شما به شدت اثربخش خواهد بود.

۱۴)  زیاد آب بنوشید. وقتی بدنتان آب کمی داشته باشد، سطح انرژی شما کاهش خواهد یافت و لذا کار کمتری  انجام خواهید داد.

۱۵) پس از هر ۹۰ دقیقه فعالیت کاری، ده دقیقه استراحت کنید تا سرحال شوید.

۱۶) لیستی از کارهایی که نباید انجام دهید تهیه کنید. افراد بهره‌ور، لیستی از کارهایی که باید انجام دهند را دارند، اما آن‌هایی که در سطح کلاس جهانی کار می‌کنند، لیستی از کارهایی که نباید انجام دهند هم دارند. استیو جابز می‌گوید آنچه اپل را اپل کرد، کارهایی که انجام دادیم نبود، بلکه کارها و پروژه‌هایی که نادیده گرفتیم، اپل را اپل کرد.

۱۷) از زمان رفت و آمد خود به محل کار استفاده کنید. اگر ۳۰ دقیقه در روز زمان رفت و آمد شما به محل کارتان باشد، در یک سال، شش هفته و یک ساعت زمانتان در خودرو شما سپری خواهد شد. از این زمان خوب می‌توانید برای یادگیری بهره بگیرید. برای مثال گوش دادن به کتاب صوتی مورد علاقه‌تان یکی از این موارد است.

۱۸) مخالف چرخه و رویه معمول باشید. چرا خریدهای خودتان را در زمان‌های شلوغ انجام دهید؟ چرا شب‌های شلوغ را برای دیدن فیلم سینمای انختاب کنید؟ چرا تا لحظه آخر منتظر پر شدن ورزشگاه باشید و سپس در صف‌های طولانی بایستید؟ این قبیل کارها را در پیک‌های پایین و خلوت خود انجام دهید و از زمان آن‌ها برای کارهای مهم‌تر ذخیره کنید.

۱۹) جزء آن دسته از آدم‌هایی باشید که هر کاری را برای یکبار و بدون عیب و نقص انجام می‌دهند. وقتتان را با انجام چندباره و ناقص کارها تلف نکنید.

۲۰) از دیده‌ها پنهان شوید و کم‌پیدا باشید. بخشی از زمانتان را به خودتان و کارهای مهم‌تان اختصاص دهید و در آن ساعت‌ها دور از دسترس باشید.

در پایان باید بگوییم که بهره‌وری شما، شفاف‌کننده وضعیت زندگی شماست، بنابراین از آن مراقبت کنید.

مأخذTips to Become the Most Productive Person You Know

با «اچ آر یار» همراه باشید.

در نقل مطالب، امانت‌دار باشیم.

   ارسال دیدگاه

ایمیل شما هرگز برای مقاصد تجاری یا تبلیغاتی بکار نمی رود. *

 


کاربرانی که به تازگی به ما پیوسته اند

lucioo7104042lucioo7104042
jeffereyhutchesojeffereyhutcheso
Fermesk2Fermesk2
babaali20babaali20
StudentStudent
gayled986442gayled986442
0914997845409149978454
hkhk
gradymarden9gradymarden9
corrinefrankecorrinefranke