۱۰ اشتباه ناشیانه در دادن بازخورد

برای برنامه ریزی جلسه بازخورد عملکرد، فکر کردن درباره چیزهایی که نباید بگویید به اندازه چیزهایی که باید مطرح کنید، مهم است. بعضی وقت ها ندادن بازخورد، بهتر از دادن بازخورد بد به کارکنان است. اگر در دوره های آموزشی مدیران هم شرکت کرده باشید، بیشتر بر آنچیزی هایی که باید در ارائه بازخور گفته شود، تاکید می شود تا چیزهایی که نباید گفته شود.

بازخورد کارکنان

بنابراین در این نوشته ما ده اشتباهی که هرگز نباید در جلسات بازخورد مرتکب شوید بر می شمریم. این موارد برای زندگی شخصی هم به کار می آید:

شماره ۱۰٫ فراموش می کنید بگویید چی می خواهید: فقط در مورد کاستی های او نگویید، بگویید چه می خواهید و راه کار دهید که چگونه آنها را برطرف کند.

شماره ۹٫ مکتوب نمی کنید: مکتوب کردن هم مشخص می کند که او چه اشتباهی کرده و هم شما برای رفع آن چه هدفی برای او گذاشته اید.

شماره ۸٫ اطلاعات بی ربط می دهید: اگر کارمند شما نتوانست سر وقت کارش را تحویل بدهد، فقط بگویید که “نتوانستی کارت را سر وقت تحویل بدهی”. نگویید “کارت را تحویل ندادی چون داشتی ….. “. نظرات این چنینی جلسات بازخور را مثل جلسه دادگاه می کند.

شماره ۷٫ تنها یکبار درسال: در طول سال بازخور دهید و اجازه اصلاح بدهید. فقط سالی یکبار کارکنان را با انبوهی از اطلاعات روبرو نکنید.

شماره ۶٫ همه را با هم می گویید: اگر همه مشکلات فرد را با هم به او بگویید او نمی تواند همه آنها را اصلاح کند و موجب کاهش انگیزه او می شود. پس تک تک بگویید تا تک تک اصلاح شود.

شماره ۵٫ در جمع تشویق نمی کنید: تشویق فرد در جلوی همکاران خیلی بهتر از بازخور مثبت در پشت درهای بسته است.

شماره ۴٫ خوبی های او را نمی گویید: در کنار بازخورد دادن کاستی های فرد، خوبی ها و محاسن او را هم به او بگویید. در غیر این صورت او احساس می کند که بدرد نخور است.

شماره ۳٫ جلوی دیگران بدی های او را می گویید: تحقیر کردن جلوی دیگران هیچ گاه موجب رشد کسی نمی شود.

شماره ۲٫ چهره خشمگین: اگر عصبانی هستید کمی صبر کنید تا آرام شوید. شما می خواهید چیزی بگویید تا کارها راست و ریست شود یا اینکه می خواهید خودتان را به درد سر بیاندازید؟

شماره ۱٫ فریاد کشیدن: فریاد زدن برای تست قدرت هنجره خوب است اما تنها موجب عصبانبت و آشفتگی فرد مقابل می شود.

 

ماخذ:

Suzanne Lucas www.inc.com

   یک دیدگاه

  1. محمد می‌گه:

    مفید و آموزنده بود
    با تشکر ازمدیریت سایت

   ارسال دیدگاه

ایمیل شما هرگز برای مقاصد تجاری یا تبلیغاتی بکار نمی رود. *

 


کاربرانی که به تازگی به ما پیوسته اند

kathi97u19520kathi97u19520
esisotoonesisotoon
kristoferpuentekristoferpuente
useriuseri
vedatang4415vedatang4415
olliehyltonolliehylton
AsalghasemiAsalghasemi
EROGeafedsEROGeafeds
staceygilfillanstaceygilfillan
lourdeswentzlourdeswentz