بد قِلق‌ها: آیا این افراد برایتان آشنا نیستند؟

پیش‌تر و در نوشتار «انواع کارکنان بد قِلق و روش مدیریت آن‌ها» در #اچ_آر_یار با شما درباره کارکنان بدقلق و برخی استراتژی‌های مدیریت آن‌ها صحبت کردیم. حالا می‌خواهیم شما را با دسته‌ دیگری از این افراد آشنا کنیم. آیا این افراد در محیط کاری و شرکتی که در آن مشغول به کار هستید، برایتان آشنا نیستند. احتمالاً شما هم کسانی را با این ویژگی‌ها بشناسید.

۱) همه‌چیزدان‌ها: ادعای این را دارند که همه چیز را می‌دانند و هیچ کس در سازمان بیشتر از آن‌ها درباره مسائل اشراف ندارد. معمولاً پذیرای کمک و انتقاد هم نیستند.

۲) منفعل‌ها: همواره از تغییر و چیزهای جدید هراس دارند. هیچ‌گاه پیشگام پیاده‌سازی چیز جدیدی در شرکت و سازمان نیستند و همواره دنباله‌روی دیگران‌اند.

۳) دیکتاتورها: تنها یک روش برای برخورد با کارکنان و همکارانشان بلد هستند و آن دستوردهی و استبداد است. ویژگی‌های خودشیفتگی را در آن‌ها می‌توانید ببینید.

۴) همیشه موافق‌ها: این دسته از کارکنان بد قلق، همیشه موافق هستند. هیچ نظر انتقادی ندارند و لذا شما را در بهبود مسائل کمک نمی‌کنند. بالقوه می‌توانند در دام تفکر گروهی گرفتار شوند.

۵) همیشه مخالف‌ها: با هر چیزی و هر کسی مخالفت می‌کنند. مخالفت آن‌ها رنگ و بوی انتقاد سازنده ندارد، بلکه صرفاً نفسِ مخالفت برای آن‌ها ارزش است. این‌گونه به دنبال ایجاد وجه فردی جدی از خود هستند.

۶) گیرده‌ها: به هر چیزی در سازمان گیر می‌دهند. حتی ممکن است به شما درباره طرز پوشش و لباستان گیر دهند. طوری هستند که هر جا به پست آن‌ها بربخورید، مثل گیره به شما می‌چسبند و از شما چپ و راست انتقادِ غیرسازنده می‌کنند. این افراد حتی اگر چیزی برای گیر دادن پیدا نکنند، ممکن است به در و دیوار سازمان غرولند کنند!

Difficult-People

به نظر شما، استراتژی‌ها و روش‌های مدیریت و برقراری ارتباط و نیز کار کردن با این افراد چه هستند؟ نظرات خود را با ما از طریق پست الکترونیکی ذیل در میان بگذارید.

hryar.com@gmail.com

با #اچ_آر_يار همراه باشيد.

در نقل مطالب امانت‌دار باشیم.

   ارسال دیدگاه

ایمیل شما هرگز برای مقاصد تجاری یا تبلیغاتی بکار نمی رود. *

 


کاربرانی که به تازگی به ما پیوسته اند

matildaruby061matildaruby061
sepideh.sobhanisepideh.sobhani
tamikanuttertamikanutter
camillaschulzecamillaschulze
ZALuhZALuh
mehrdadmalijimehrdadmaliji
Azadi.mmAzadi.mm
ajdari54@gmail.comajdari54@gmail.com
rezasarafrazirezasarafrazi
bryantbramlettbryantbramlett